Aktualności

26.09.2018

Na wczorajszej sesji Rady Gminy, Wójt wręczył nagrody zwycięzcom XIV edycji Rankingu Sołectw w sezonie 2017-2018.

24.09.2018

Uczniowski Klub Sportowy Atlas Tarnowo Podgórne zaprasza na Tarnovia CUP 2018 - Pierwszy krok do Crossmintona.

24.09.2018

Powiatowe i gminne zawody MTB ukończyło ponad sto zawodniczek i zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjów.

W finale cyklu Greatman Trilogy, triathloniści z UKS Lusowo wywalczyli dwa medale.

17.09.2018

Piąte miejsce w finale Pucharu Polski kat. junior wywalczył Jakub Śmieszek z KK Tarnovia Tarnowo Podgórne.

W najbliższą sobotę odbędzie się coroczne Święto Latawca. Imprezie po raz pierwszy towarzyszyć będzie rodzinny festyn. Rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 10:00.

W wyjazdowym meczu Superligi Mężczyzn KS Alfa Vector Tarnowo Podgórne pokonała 7:1 (18:6, 3559:3280)9.Amicę Wronki 2.

12.09.2018

Od około miesiąca przy hali sportowej OSiR w Tarnowie Podgórnym trwają prace przy tworzeniu Słupa Sportu.

11.09.2018

W minioną sobotę w godz. od godz. 15:00 do 17:30 w Parku 700-lecia w Tarnowie Podgórnym odbyła się IV edycja Tarnowo na sportowo.

Zwycięzcą XIV edycji Rankingu Sołectw Gminy Tarnowo Podgórne zostało Tarnowo Podgórne. Po dziesięciu konkurencjach na swoim koncie zgromadziło 160 punktów. Drugie miejsce zajęło Sołectwo Lusowo (147 pkt.), a trzecie Przeźmierowo (137 pkt.).

Zapraszamy wszystkie dzieci urodzone w rocznikach 2010-2012 na testy sprawnościowe.

O formę warto dbać przez cały rok. Jednym ze sposobów na jej utrzymanie jesienią są zajęcia na rowerach spinningowych.

29.08.2018

Na piaszczystej plaży Półwyspu Helskiego po raz ósmy odbył Bałtycki Maraton i piąty Półmaraton. Maraton odbyły się 25 sierpnia br. na trasie Jastarnia-Jurata-Władysławowo-Jastarnia. W zawodach wystartowała Jolanta Witczak – najbardziej znana i utytułowana biegaczka z Lusowa. Był to jej pierwszy maraton, który odbywał się w całości na piasku.

Wyniki konkursu ofert na dzierżawę lokalu w celu prowadzenia zabiegów fizykoterapeutycznych oraz kinezyterapii.

Za niecały miesiąc odbędzie się piąta edycja ŠKODA Poznań Bike Challenge. 23 września br. uczestnicy jednego z największych rowerowych wydarzeń w Polsce przejadą przez Gminę Tarnowo Podgórne. Tegoroczna trasa wiedzie m.in. przez Lusowo, Lusówko, Jankowice i Ceradz Kościelny.

24.08.2018

Julita Jagodzińska zdobyła złoty medal w sprincie drużynowym podczas Mistrzostw Europy Juniorów i Młodzieżowców w kolarstwie torowym rozgrywanych z Aigle.

23.08.2018

Zapraszamy dzieci w wieku 10 - 14 lat na treningi kręglarskie.

Kolejne zwycięstwo odnotowało Sołectwo Tarnowo Podgórne. Tym razem w turnieju siatkówki plażowej, który odbył się 11 sierpnia br. na plaży w Lusowie.

Coroczne Dni Przeźmierowa odbędą się tym razem 31 sierpnia i 1 września. Rozpoczęcie obchodów Dni Przeźmierowa zaplanowano w piątek na godzinę 17:00.

Do startu XV edycji Biegu i Nordic Walking z okazji Święta Niepodległości pozostało jeszcze sporo czasu. Warto jednak już dzisiaj pomyśleć o udziale w nim. Odbędzie się tradycyjnie 11 listopada w Baranowie.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Poznaniu na podstawie wyników badań wody pobranej 30 lipca 2018 r. stwierdza, że woda w kąpielisku w Lusowie nad Jez. Lusowskim jest przydatna do kąpieli.

06.08.2018

Julita Jagodzińska zajęła ósme miejsce w finale sprintu kobiet podczas mistrzostw Europy w kolarstwie torowym.

19.07.2018

Kochani! Agencja koncertowa Event Store jak również Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tarnowie Podgórnym zaprasza na koncert gwiazdy Rock Polo - Sławomira!

Duety Aleksander Poznański i Wojtek Dudziak oraz Martyna i Marcin Patas zwyciężyły w Powiatowy Turniej siatkówki plażowej.

18.07.2018

Klub Kolarski Tarnovia Tarnowo Podgórne zajął czwarte miejsce w ogólnopolskim systemie sportu młodzieżowego klubów działających w gminach liczących od 20-50 tys. mieszkańców. Łącznie w tej grupie sklasyfikowano 328 gmin.

Gmina Tarnowo Podgórne wygrała w drugiej edycji Makroregionalnego Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2018. Turniej odbył się w terminie 26 maja – 10 czerwca i był największą imprezą sportu masowego w Polsce rozgrywaną w ramach Tygodnia Sportu dla Wszystkich.

Lato w parku - wakacyjne rewolucje czyli cykl zajęć, które będą odbywać się w każdą sobotę wakacji w Parku St. Kanikowskiego w Przeźmierowie. W najbliższą sobotę uczestnicy będą mogli wziąć udział w turnieju mini golfa i kursie Nordic Walking (kije we własnym zakresie).

Turniej powiatowej siatkówki plażowej 2-osobowej na stałe zagościł do kalendarza letnich imprez w Lusowie.

W lipcu i sierpniu obiekty OSiR Tarnowo Podgórne będą czynne:

Zachodnie Zderzenie w tym roku odbyło się w Przeźmierowie.

26.06.2018

W ubiegły piątek na plaży w Lusowie pojawił się nowy punkt widokowy na Jezioro Lusowskie.

Sołectwo Tarnowo Podgórne zwyciężyło w turnieju piłki nożnej, który odbył się wczoraj w Baranowie. Na drugim miejscu uplasowało się Lusowo, a na trzecim Przeźmierowo.

21.06.2018

Młodym Lwem w kategorii sportowiec został Jakub Cwojdziński, który jest zawodnikiem klubu kręglarskiego OSiR Vector Tarnowo Podgórne.

21.06.2018

Zachodnie zderzenie - IX Mistrzostw Tańca Nowoczesnego odbędą się w najbliższą sobotę w hali OSiR w Przeźmierowie. Organizatorami wydarzenia są Poznański Klub Sportowy „Open Dance” i OSIR Dance Studio Tarnowo Podgórne.

Tradycyjnie w czerwcu na drogach gminy Chrzypsko Wielkie rozegrano Puchar Polski w kolarstwie szosowym. Wydarzeniu towarzyszył Memoriał Tomka Jakubowskiego, który w tym roku odbył się po raz dziesiąty. Do rywalizacji stanęło 180 zawodników.

Dwie z trzech drużyn piłkarskich grających w wielkopolskich ligach uzyskały awans.

Zapraszamy do udziału w turnieju sołectw Gminy Tarnowo Podgórne w piłce nożnej, który odbędzie się 24 czerwca br. w Baranowie.

29.05.2018

Trzy medale Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików zdobyli zawodnicy drużyny kręglarskiej OSiR Vector Tarnowo Podgórne.

140 zawodników z dziewięciu klubów karate rywalizowało w Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski w karate tradycyjnym.

21.05.2018

Pierwszego dnia Młodzieżowych mistrzostw Polski w kolarstwie torowym – konkurencje olimpijskie złoty medal zdobyły Julita Jagodzińska i Aleksandra Tołomanow.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tarnowie Podgórnym zatrudni osobę na stanowisko konserwator maszyn i urządzeń.

Martyna Konieczna, zawodniczka sekcji taekwondo UKS Atlas Tarnowo Podgórne zdobyła brązowy medal i tytuł II wicemistrzyni Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Taekwondo olimpijskim.

W miniony weekend na trasie między Grodziskiem Wielkopolskim, Wolsztynem i Nowym Tomyślem odbyła piątej edycji GWiNT Ultra Cross. Nazwa biegu pochodzi od pierwszych liter ww. Uczestnicy mogli wybrać dystans Mini (55 km), Normal (110 km) i koronny Super (161 km czyli 100 mil).

W pięknym stylu powrócił Karol Robak, który po długiej przerwie spowodowanej kontuzją zdobył brązowy medal mistrzostw Europy seniorów w taekwondo olimpijskim.

Weronika Górniak (UKSB Milenium Warszawa) i Mikołaj Piórkowski (KS Match Point Ślęza) wywalczyli w Tarnowie Podgórnym złote medale XXIV OOM i tytuły mistrzów Polski juniorów młodszych w badmintonie w grze pojedynczej. Oboje byli w turnieju rozstawieniu z numerem 5.

10.05.2018

W tegorocznej edycji Biegu Unijnego, który tradycyjnie odbył się 1 maja w Przeźmierowie wystartowało blisko 250 osób.

Nastał czas kręglarskich turniejów finałowych i rozgrywek rangi mistrzowskiej. W ostatni weekend kwietnia br. w kręgielni w Gostyniu odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów. Są to najważniejsze w każdym sezonie zawody wyłaniające Mistrzów Polski.

W najbliższy weekend Tarnowo Podgórne stanie się stolicą młodzieżowego badmintona. Wszystko za sprawą XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych.

Mistrzostwa Okręgu Wielkopolskiego PTT w tańcu towarzyskim i Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Dyrektora OSiR Tarnowo Podgórne odbędą się w najbliższą niedzielę w hali OSiR w Przeźmierowie.