Aktualności

18.03.2019

Ponad 130 zawodników z Polski i Niemiec wzięło udział w tegorocznej edycji zawodów w szpadzie dziewcząt i chłopców Tarnovia Cup.

18.03.2019

31 marca br. zapraszamy wszystkich miłośników tańca oraz akrobatyki na Otwarty Turniej Tańca Nowoczesnego oraz Akrobatyki Rekreacyjnej MOVE 4LIFE "Serduszko dla Marcelinki".

14.03.2019

OSiR Tarnowo Podgórne ogłasza rozpoczęcie konkursu ofert na obsługę ratowniczą kąpieliska na plaży w Lusowie.

Martyna Konieczna wywalczyła brązowy medal VIII Mistrzostw Gór Świętokrzyskich w Taekwondo olimpijskim.

11.03.2019

W meczu 23. kolejki II ligi mężczyzn Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne pokonała AZS UMK PBDI Toruń.

04.03.2019

W ramach XV edycji Rankingu Sołectw Gminy Tarnowo Podgórne 2018/2019 rozegrano już cztery konkurencje.

Sołectwo Lusowo wygrało 5. Indywidualny Turniej Sołectw Gminy w kręglarstwie klasycznym.

Mistrzowski tytuł Centralnej Ligi Juniorów w kręglach klasycznych po raz pierwszy trafił w ręce OSiR Vector Tarnowo Podgórne.

26.02.2019

Zwycięstwem w 33. Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju kręglarski o Puchar Wronek może pochwalić się Jakub Cwojdziński.

25.02.2019

Złoty medal i tytuł mistrza Polski w chodzie na 3000m wywalczył Zbigniew Kwita. Dla chodziarza z Przeźmierowa jest to już 45. mistrzowski tytuł. Dystans 3km pokonał w czasie 15:41.14.

25.02.2019

Karol Robak zdobył złoty medal Pucharu Świata w taekwondo olimpijskim.

Kochani! Już niedługo w Tarnowie Podgórnym odbędzie się wyjątkowe wydarzenie - Stand Up Cezarego Pazury! Wujek Czarek wystąpi dla Was na żywo!

18.02.2019

Martyna Konieczna nie miała sobie równych i wywalczyła złoty medal XII Pomeranii Open w taekwondo olimpijskim.

Ze zwycięstwa w kręglarskim meczu Superligi mężczyzn cieszą się zawodnicy KS Alfa Vector Tarnowo Podgórne.

18.02.2019

Cztery zwycięstwa odnotowały zawodniczki TKS Kros Tarnowo Podgórne. Maja Pietraszak wygrała wojewódzki turniej kwalifikacyjny U12, który rozegrano 16 i 17 lutego br. w Kaliszu.

Zapraszamy na 6. edycję Biegu Unijnego, który tradycyjnie odbędzie się 1 maja w Przeźmierowie.

Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne pokonała w derbowym meczu Biofarm Basket Suchy Las.Na własnym boisku podopieczni trenera Marka Łodygi wygrali 101:81 (33:21, 29:18, 18:15, 21:27) i zanotowali piąte zwycięstwo w ligowych rozgrywkach.

Dzisiaj ważenie, a jutro walka o medal czwartej edycji World Taekwondo President's Cup G2.

04.02.2019

W miniony weekend Filip Prokopyszyn z KK Tarnovia Tarnowo Podgórne wziął udział w zawodach UCI International Belgian Trackmeeteing rozgrywanych w Gent, w Belgii.

Turniej tenisa stołowego, który odbył 3 lutego br. w hali OSiR w Przeźmierowie przyciągnął wielu miłośników i kibiców tej gry.

Wczoraj w Berlinie zakończyły się zawody kolarskie z cyklu Six Day Series. Udział w nich wziął Filip Prokopyszyn, który od sezonu 2019 związał się z KK Tarnovia Tarnowo Podgórne. W klasyfikacji generalnej startując w parze z Damianem Sławkiem zajęli drugie miejsce.

Po raz dziesiąty Wójt Gminy Tarnowo Podgórne przyznał stypendia sportowe dla zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie krajowym lub międzynarodowym.

Wygrana 82:67 była drugą z rzędu. Koszykarze Tarnovii Basket prowadzili w meczu z Domino Inowrocławiem praktycznie przez cały czas.

Tym razem na wysokości zadania stanęły zawodniczki KS Alfa Vector Tarnowo Podgórne.

Po raz czwarty z okazji ferii zimowych Gmina Tarnowo Podgórne zaprasza dzieci w wieku 2 - 11 lat do zabawy na dmuchańcach w terminach:

XIX edycja młodzieżowego turnieju kręglarskiego, którą rozegrano w Kręgielni Vector w Tarnowie Podgórnym dedykowano pamięci Ryszarda Bonka - jednego z najlepszych trenerów i sędziów w dyscyplinie kręglarstwo klasyczne.

20.12.2018

Pierwsi trenerzy medalistów mistrzostw świata i Europy w dyscyplinach olimpijskich otrzymali we wtorek nagrody Ministerstwa Sportu i Turystyki. Galę, która odbyła się 18 grudnia w Warszawie zorganizowano po raz drugi.

Wójt Gminy Tarnowo Podgórne oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji Tarnowo Podgórne zapraszają na POWITANIE NOWEGO 2019 ROKU,

W terminie do 7 stycznia 2019 roku można składać wnioski o przyznanie stypendiów sportowych na 2019 rok.

Do piątku 21 grudnia br., do godziny 21:00 możemy głosować w drugiej edycji plebiscytu „Sportowiec Roku 2018”, którego organizatorem jest Głos Wielkopolski.

11.12.2018

Siedemnasty chodziarski sezon w kategorii Masters Zbigniewa Kwity rozpoczął w Toruniu. 8 grudnia odbyły się tam III Drużynowe Halowe Mistrzostwa Polski Masters w LA.

Gmina Tarnowo Podgórne zajęła pierwsze miejsce w drugiej edycji Makroregionalnego Sportowego Turniej Miast i Gmin, nad którym patronat objął Minister Sportu i Turystyki.

04.12.2018

Sześćdziesiąt sześć nagród wręczył wczoraj Wójt Gminy Tarnowo Podgórne sportowcom i trenerom, którzy zdobyli medale Makroregionalnych Mistrzostw Polski, Mistrzostw Polski oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Tytuł kręglarskiego mistrza Polski kat. młodzik pozostał w rękach Michała Bonka.

Drugie miejsce w trzecim turnieju ligi juniorów wywalczyła drużyna kręglarzy OSiR Vector w składzie: Jakub Cwojdziński, Krzysztof Bartkowiak, Marta Stachowiak, Jędrzej Dmowski i Tomasz Byliński.

21.11.2018

Rozpoczęła się 15. edycja Rankingu Sołectw Gminy Tarnowo Podgórne w sezonie 2018/2019.

11.11.2018r w Baranowie odbył się piętnasty już Bieg i Nordic Walking. Impreza zorganizowana przez Uczniowski Klub Sportowy „SPRINT” Przeźmierowo, wspierana przez OSiR Tarnowo Podgórne, współfinansowana przez Gminę Tarnowo Podgórne oraz Powiat Poznański.

Kręglarska reprezentacja Polski U18 pokonała czeską w kategorii dziewcząt i chłopców.

Dzisiaj po godz. 11:00 odsłonięto Słup Sportu i Olimpizmu. Pomysłodawcą powstania Słupa jest Tomasz Akusz z Galerii Perlegal.

24.10.2018

Udany start zaliczył Adrian Mrówka, który zdobył sześć medali Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS w kolarstwie torowym i Mistrzostw Polski w konkurencjach nieolimpijskich.

Mistrzostwa Polski Par i Tandemów Mieszanych wyłoniły nowych mistrzów polski. Zawody odbyły się 20 i 21 października br. w kręgielni Vector w Tarnowie Podgórnym.

23.10.2018

Tytuł wicemistrzyni Polski w biegu na 100 km zdobyła Jolanta Witczak.

15.10.2018

Złoty medal w sprincie drużynowym elity kobiet, był pierwszym zdobytym przez Julitę Jagodzińską i Aleksandrę Tołomanow podczas torowych Mistrzostw Polski w Pruszkowie.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie 2018/2019 odnotowali koszykarze Tarnovii Basket. W wyjazdowym meczu pokonali 87:73 (20:20, 26:21, 20:16, 21:16) drugą drużynę Trefla Sopot.

OSiR Tarnowo Podgórne zwraca się z prośbą o przesłanie wykazu zawodniczek i zawodników, którzy zdobyli medale Mistrzostw Polski i/lub Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kategoriach wiekowych: młodzieżowiec (U23), junior/juniorka, junior młodszy/juniorka młodsza oraz medalistów Makroregionalnych Mistrzostw Młodzików i Młodziczek w 2018 r.

09.10.2018

Drużyna orlików Klubu Kolarskiego Tarnovia Tarnowo Podgórne w składzie: Wojciech Bystrzycki, Mateusz Kostański, Jan Łamaszewski i Dawid Burczak, zdobyła dwa medale Mistrzostw Polski.

Od wczoraj miłośnicy dwóch kółek, których podczas jazdy zaskoczy awaria mogą ją naprawić na samoobsługowych stacjach naprawy rowerów.

Drużyna kręglarska OSiR Vector Tarnowo Podgórne zwyciężyła w klasyfikacji klubowej corocznego turnieju Wielkopolska Zaprasza.

Od przegranej rozpoczęli nowy sezon koszykarze Tarnovii Basket Tarnowo Podgórne. W wyjazdowym meczu przegrali 76:104 (20:23:, 20:25, 18:30, 18:26) z KSK Noteć Inowrocław.