OSIR

KOLARSKI PUCHAR POLSKI

Opublikowano: 18-06-2024

W miniony weekend na drogach Gmin Tarnowo Podgórne i Chrzypsko Wielkie odbył się Puchar Polski w kolarstwie szosowym – Memoriał Tomka Jakubowskiego.

Pierwszego dnia zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w jeździe indywidualnej na czas, a drugiego w wyścigu ze startu wspólnego.
Podczas sobotniej czasówki spośród zawodników Klubu Kolarskiego Tarnovia na najdłuższym dystansie liczącym 15 km w kategorii orlików drugie miejsce zajął Maciej Banaszak. Wśród junior na najdłuższej trasie (Lusowo – Lusówko – Tarnowo Podgórne) trzecie miejsce zajął Wojciech Płonka, ósme Antoni Biłyk, czternaste Szymon Terlecki oraz osiemnaste Paweł Kaźmierczak. W jeździe indywidualnej na czas juniorek młodszych, które miały do pokonania 10 km, dziesiąty czas wykręciła Zofia Hibner oraz osiemnasty Gabriela Nowakowska. Rywalizację młodzików rozegraną na dystansie 5 km wygrał Leon Janikowski, a pierwszą dziesiątkę zamknął Mikołaj Toboła.
Drugiego dnia pucharowe zmagania w wyścigu ze startu wspólnego przeniosły się do Chrzypska Wielkiego. W rywalizacji juniorów na dystansie liczącym 112 km miejsca 8 i 9 zajęli kolejno Antoni Biłyk i Wojciech Płonka. Wśród juniorek młodszych, które miały do pokonania 64 km na szóstej pozycji uplasowała się Gabriela Nowakowska, a na 13. Zofia Hibner. W kat. kobiety open na takim samym dystansie 10. miejsce zajęła Otylia Zagórska.

Organizatorzy dziękują KIA DELIK Przeźmierowo za udostępnienie samochodów do zabezpieczenia wyścigów oraz motocyklistom, którzy od lat z inicjatywy państwa Jakubowskich i Marty wspierają Puchar Polski i towarzyszący jemu Memoriał Tomka Jakubowskiego.

Na starcie Pucharu Polski w kolarstwie szosowym – Memoriale Tomka Jakubowskiego zameldowało się 340 kolarek i kolarzy z 50. klubów.

Zawody tej rangi, które odbyły się w miniony weekend były jednymi z jedenastu, które znalazły się w oficjalnym kalendarzu imprez na 2024 rok Polskiego Związku Kolarskiego.