OSIR

MEMORIAŁOWE SUKCESY ATLETÓW

Opublikowano: 25-06-2024
Dwa złote medale, jeden brązowy i miejsce tuż za podium to dorobek młodych lekkoatletów z UKS Sprint Przeźmierowo, którzy w minioną niedzielę wzięli udział w Memoriał Czesława Cybulskiego.

W rywalizacji dziewczyn na dystansie 𝟲𝟬 𝗺 moc pokazała Antonina Kulesza, która z czasem 8.33 sek. zwyciężyła, a jej klubowa koleżanka Marcelina Mileszko uplasowała się tuż za podium, uzyskując na tym samym dystansie czas 8.62.

W rywalizacji chłopców na 60 m najlepszy wynik uzyskał Marcel Majewki, który na mecie zameldował się z czasem 8.14 sek. W biegu sprinterów świetnie spisał się również Miłosz Jerzyński, który z czasem 8.62 zajął trzecie miejsce.

Poza nimi w poznańskim mityngu rozegranym na Golęcinie błyszczały gwiazdy polskiej lekkiej atletyki. W konkursie rzutu młotem triumfowali Anita Włodaczyk (72 m) i Paweł Fajdek (78.77 m). Wysokie loty w skoku o tyczce zanotował Piotr Lisek, który nie zwyciężył, ale wyrównał swój najlepszy wynik w sezonie skacząc 5,82 m. Z wyników uzyskanych w memoriałowych zmaganiach mogły cieszyć się również biegaczki. Aneta Konieczek zwyciężyła i ustanowiła nowy rekord Polski w biegu na 2000 m z przeszkodami osiągając czas 6:00.81 min., a jej siostra Alicja zajęła drugie miejsce. Justyna Święty-Ersetic triumfując na jednym okrążeniu z czasem 51,91 sek. ustanowiła również rekord mityngu, a Natalia Kaczmarek – świeżo upieczona mistrzyni Europy – wygrała bezapelacyjnie na 200 m w znakomitym czasie 22,79 sek. i została również rekordzistką poznańskich zawodów.

Zmagania lekkoatletyczne po raz drugi upamiętniły Czesława Cybulskiego, który był znakomitym trenerem polskich młociarzy tj.: Anita Włodarczyk, Paweł Fajdek czy Malwiny Kopron.
Memoriał jego pamięci jest kontynuacją mityngu Poznań Athletics Grand Prix, który w stolicy Wielkopolski odbył się po raz szósty.