OSIR

TRIATHLONOWY WEEKEND

Opublikowano: 26-06-2024
Sezon triathlonowy rozkręcił się już na dobre, a wraz z nim ekipa Pho3nix UKS Lusowo Team, która po raz kolejny pokazała, że jest w bardzo dobrej dyspozycji.

W miniony weekend podopieczni trenerów Roberta Czysza i Borysa Monastyrskiego wystartowali w zawodach, które odbyły się w Poznaniu i Pniewach.
W sobotę młodzi triathloniści gościli na zawodach Enea Junior Poznań Triathlon, w ramach których dla zawodników w wieku od 9 do 15 lat przygotowano zmagania aquathlonowe (pływanie + bieg).

Najlepiej z tymi konkurencjami poradziły sobie dziewczyny: Oliwia Zabłocka zajęła drugie miejsce, czwarta na mecie zameldowała się Maria Jerzak, a piąta była Liliana Gurdziołek. Wśród chłopców siódme miejsce zajął Stanisław Nowaczyk, a czternaste Franciszek Brzostowski.

Następnego dnia w Pniewach odbyła się 10. edycja Pucharu Polski w Triathlonie. W kategorii dzieci szóste miejsce zajęła Anna Hała, ósme Liliana Gurdziołek oraz dziewiąte Olga Hała.
Wśród młodziczek 14. i 15. miejsca zajęły Janina Dybowska i Liliana Różańska, a wśród młodzików dziesiąty był Bogumił Dybowski.

W startach juniorek młodszych brązowy medal zdobyła Alicja Gurdziołek, a jej klubowa koleżanka Maria Dudek zajęła piąte miejsce. Natomiast wśród juniorów młodszych miejsce tuż za podium zajął Wojciech Jaskólski, szósty wynik uzyskał Wiktor Jankowiak, Franciszek Pisanko zajął 25. miejsce, a Leonard Podskok 32. W najstarszej kategorii junior złoto wywalczył Michał Pisanko, a Maciej Mazurkiewicz ukończył pniewski triathlon na ósmym miejscu.