OSIR

64. MAŁY WYŚCIG POKOJU

Opublikowano: 07-05-2024

Padł kolejny rekord frekwencji. W 64. Ogólnopolskim Małym Wyścigu Pokoju – Memoriale Mariana Kegela wystartowało ponad 260 zawodniczek i zawodników z 17. ekip.

1 i 2 maja na Torze Poznań rozegrano 3 etapy. W środę start wspólny, a w czwartek jazdę indywidualną i start wspólny w kategoriach wiekowych: żakini, żak, młodziczka i młodzik. Gminę Tarnowo Podgórne reprezentowały dwie ekipy: UKS Błyskawica Tarnowo Podgórne i Klub Kolarski Tarnovia Tarnowo Podgórne. Reprezentanci drugiej z nich stawali na podium czternaście razy.  Na pierwszym etapie w kategorii żak pierwsze miejsce zajął Olivier Kujawka, drugie Igor Kedziora oraz trzecie wśród żakiń – Antonina Ilmer. Pierwszą lokatę na drugim etapie zajął Wojciech Jankowiak, a Igor po raz kolejny drugą. Wśród młodzików pierwsze miejsce w jeździe indywidualnej na czas wywalczył również Leon Jankowski. Na ostatnim trzecim etapie – start wspólny – na najwyższym stopniu podium stanął Olivier, a stopień niżej Antonina i Igor. W klasyfikacji generalnej kat. żak Olivier zajął pierwsze miejsce, Igor drugie, a Antonina zajęła czwarte miejsce. Wśród młodzików na trzecim miejscu uplasował się Leon.

Wyniki podopiecznych Zbigniewa Szymańskiego i Konrada Olejniczaka przełożyły się również na wysokie lokaty w klasyfikacji drużynowej. W kat. żakini/żak KK zajął pierwsze miejsce, a w kat. młodziczka/młodzik drugie.

Galeria zdjęć >>

Wyniki >>

Skip to content