OSIR

AWANSOWALI!!!

Opublikowano: 29-04-2024

Dwa zwycięstwa i historyczny sukces!

Siatkarze Tarnovii Volleyball Tarnowo Podgórne wywalczyli awans do II ligi. W miniony weekend podopieczni Michała Kolana zagrali w finale, który odbył się w Brzegu Dolnym, a ich rywalami były kolejno drużyny: SKK Belsk Duży, SPS Brzeg Dolny i LKS Nałęczów.

W pierwszym meczu rozegranym w piątek drużyna z Tarnowa Podgórnego przegrała 1:3 (25:20, 22:25, 19:25, 11:25) z faworyzowaną drużyną Belska Dużego. Następnego dnia wynik się odwrócił i ze zwycięstwa cieszyli się siatkarze Tarnovii, którzy pokonali gospodarzy turnieju 3:1 (25:20, 25:23, 20:25, 25:14). W ostatnim spotkaniu rozegranym w niedzielę siatkarze wygrali z drużyną z Nałęczowa – 𝟯:𝟬 (29:27, 25:12, 26:24) i z drugiego miejsca awansowali do II ligi.

Trenerska intuicja po raz kolejny nie zawiodła Michała Kolana, który po turnieju przyznał, że […] Tak jak zakładałem przed turniejem najważniejsze mecze rozegraliśmy w sobotę i niedzielę. Wiedziałem, że ekipa z Belska Dużego będzie bardzo mocna. Co do piątku to zagraliśmy perfekcyjnie przez półtora seta, później zabrakło nam już prądu. Może wynikało to z braku meczów granych na dużych emocjach i przy stykowych wynikach na etapie wojewódzkim. Na szczęście potrafiliśmy się zmobilizować na sobotnie i niedzielne mecze. Cieszę się, że po trzech sezonach gry zrealizowaliśmy cel, którym był awans do II ligi. Teraz czeka nas bardzo duże wyzwanie organizacyjne i finansowe. Mamy nadzieję że wspólnymi siłami uda nam się to poukładać.

 

Do trzech razy sztuka! Gratulujemy.

Skip to content