OSIR

PICKLEBALL W BARANOWIE

Opublikowano: 16-04-2024
W najbliższy weekend drugi rok z rzędu w hali OSiR w Baranowie zostanie rozegrany turniej Wielkopolska Open Powered by Diadem w Pickleballu. Wydarzenie wliczane do cyklu Polish Pickleball Tour 2024, który jest drugim najwyżej punktowanym turniejem zaraz po mistrzostwach Polski.
W zawodach, które odbędą się w sobotę i niedzielę zagra ponad 80. zawodniczek i zawodników z blisko dziesięciu polskich klubów. Pierwszego dnia na boiskach będą rywalizować single kobiet i mężczyzn, a drugiego deble, z podziałem na kategorie kobiet, mężczyzn i miksty.
Pickleball to nowa dyscyplina, która podbija Stany Zjednoczone, rozkręca się w Europie i Polsce oraz w Gminie Tarnowo Podgórne. Opisywany jest jako gra łącząca w sobie elementy tenisa, badmintona i tenisa stołowego. W „pickla” można grać we dwie lub cztery osoby zarówno na otwartej przestrzeni, jak i pod dachem, a o zwycięstwie nie decyduje szybkość i siła, ale opanowanie i strategia.
Więcej o rozwoju tej dyscypliny w Polsce możecie dowiedzieć się z wywiadu z prezesem Polskiego Związku PickleballaMarcinem Matysiakiem >>
 
Zapraszamy do obejrzenia rozgrywek na żywo w hali OSiR w Baranowie – ul. Wypoczynkowa 93a. Start w oba dni o godz. 9:00.
Skip to content