OSIR

KONIEC PLAY-OFFÓW

Opublikowano: 15-04-2024
Podobnie jak przed rokiem na drugiej rundzie swój udział w play-offach II ligi zakończyła Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne.
W rewanżowym meczu rozegranym na własnym boisku w minioną sobotę koszykarze z Tarnowa Podgórnego przegrali z drużyną Turowa Zgorzelec – 73:78. W pierwszej kwarcie lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali ją 20:12. Kolejna cześć meczu zdecydowanie wygrali koszykarze drużyny w czarno-zielonych barwach, którzy zakończyli ją z wynikiem 28:12. Trzecią i czwartą odsłonę meczu minimalnie wygrali gospodarze – 21:19 i 20:19.
Obie drużyny miały słabsze i lepsze momenty, ale to podopieczni Rafała Niesobskiego udźwignęli ciężar meczu i dowieźli zwycięstwo do końca. W komentarzu pomeczowym prezes Tarnovii – Szymon Drobina przyznał, że do wygranej drużyny z Tarnowa Podgórnego zabrakło łutu szczęścia oraz […] lepszej skuteczności w rzutach osobistych i pełnego składu. Brak dwóch podstawowych zawodników był widoczny w ataku, gdzie mieliśmy mniej opcji ofensywnych, które mogły przynieść punkty. Krótsza rotacja przełożyła się też na zmęczenie w końcówce, gdzie zabrakło nam wykończenia akcji lub jej lepszego rozegrania.

Podsumowując drugoligowy sezon 2023/24, który tytułem tej przegranej dobiegł końca, Prezes Tarnovii dodał, że […] Sezon można uznać za udany choć nie zrobiliśmy kroku w przód, bo tak jak rok temu zakończyliśmy rozgrywki na poziomie 1/8. Za to osiągnęliśmy historycznie najlepszy bilans w rundzie zasadniczej: 24 zwycięstwa i 6 przegranych. Był efekt bardzo dobrej pracy zawodników i trenera przez cały sezon. W play-off pokazaliśmy, że niewiele brakuje nam do dostania się do najlepszej ósemki spośród 64. drużyny biorących udział w rozgrywkach II ligi w czterech grupach. Tym tytułem czujemy niedosyt i każdy członek drużyny po przerwie międzysezonowej z niecierpliwością będzie czekał na kolejny.