OSIR

BRĄZ W IQFOIL GAMES

Opublikowano: 12-03-2024

Kolejny międzynarodowy sukces!

Leon Jankowski z Sopockiego Klubu Żeglarskiego wywalczył brązowy medal w regatach cyklu International iQFoil Games.
W hiszpańskim Kadyksie, gdzie od 4 do 9 marca odbywały się zawody, młody windsurfer z Lusówka mógłby uzyskać lepszy wynik gdyby nie warunki pogodowe 💨 […] Regaty zakończyły się nietypowo. Ze względu na bardzo silny wiatr i gigantyczne – nawet czterometrowe fale – komisja sędziowska odwołała wyścigi medalowe mojej kategorii. Trochę szkoda, ponieważ byłem dobrze przygotowany do tych warunków i czułem, że mógłbym poprawić wynik!

Trzecie miejsce, które zajął nasz stypendysta sportowy Wójta Gminy Tarnowo Podgórne, dobrze wróży na dalszą część sezonu […] Wygrałem cztery z jedenastu wyścigów i trzykrotnie plasowałem się w najlepszej trójce. Dało mi to dużą satysfakcję i potwierdziło moje dobre przygotowanie do sezonu 2024.

W regatach żeglarskiej olimpijskiej klasy iQFoil w kategoriach seniorów, młodzieżowych i juniorów rywalizowało 220 zawodniczek i zawodników z czego 40. w kat. U17, w której startował Leon.