OSIR

V ULTRAMARATON GENERAŁA

Opublikowano: 29-12-2023
120 osób uczciło 105. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W nocy z 27 na 28 grudnia w Lusowie odbył się V Ultramaraton Generała Józefa Dowbora-Muśnickiego.
Przed startem uczestnicy przeszli na miejscowy cmentarz i złożyli kwiaty i znicze na grobie dowódcy Powstania. Następnie biegacze i kijkarze wystartowali spod strażnicy OSP Lusowo na trasę liczącą 105 km. Cały dystans pokonało 16 osób, w tym dwie kobiety.
Miłym akcentem poprzedzającym start było rozlosowanie wśród uczestników upominków oraz wyróżnienie Ewy Kasierkiej. Dla 75-letniej zawodniczki Wojskowego Klubu Biegacza Meta przy Jednostce Wojskowej Komandosów w Lublińcu był to 50. ultramaraton i 300. maraton w jej biegowej przygodzie.
 
Dziękujemy wszystkim (w tym mieszkańcom osiedla Przylesie w Lusowie, którzy przygotowali punkt odżywczy) za pomoc w organizacji tego wydarzenia.
 
Posłuchajcie wypowiedzi inicjatorki Ultramaratonu – Jolanty Witczak, która trafiła na antenę Radia Poznań i Kroniki Sportowej radiowej Jedynki Polskiego Radia.
 
Audycja z 27 grudnia br. – od 18 minuty >>
 
Skip to content