OSIR

TANECZNY KONIEC ROKU

Opublikowano: 19-12-2023
Kolejny artystyczny rok kalendarzowy dobiegł końca.

W miniony weekend team OSiR Dance Studio Tarnowo Podgórne wystartował w klubowych i ogólnopolskich zawodach tanecznych.

W piątek w hotelu Glamour w Przeźmierowo rozegrano streetowe bitwy w kategoriach Hip Hop Battles oraz Ja kontra muzyka! W pierwszej zwyciężyła Natasza Wilczyńska, a kolejne miejsca zajęli: Basia Kawa, Gabi Szafranek i Mateusz Dąbrowski. W drugiej z ww. kategorii miejsca 1-4 zajęli kolejno: Zuzanna Owczarek, Gabi Goślińska, Milena Górecka i Adrian Sarnecki.

Z kolei w niedzielę podopieczni Anny Artementko i Marysi Szymczak wystartowali ogólnopolskim turnieju tańca Dancemania w Dopiewie. Cały dzień tanecznych zmagań zakończył się wieloma sukcesami. W kategorii tanecznej Improwizacja Modern Jazz, w swoich kategoriach wiekowych, pierwsze miejsce zajęła Lena Kujawka, trzecie Anastazja Spinner (na 43 osoby), piąte Izabella Markiewicz, ósme Maja Pawlak (na 43 osoby) oraz dziewiąte Lena Wojciechowska. W hiphopowym układzie solowym pierwsze miejsce spośród dwudziestu startujących wywalczyła Alisa Orishko. Na medal spisały się też formacje. Flexi w kat. Modern Jazz 6-8 lat zajęła pierwsze miejsce, a Waves (9-11 lat) trzecie. W tej samej kategorii na najwyższym stopniu podium stanęła również formacja Spectrum (12–15 lat), a w Hip Hopie (12-15 lat) Intensi oraz na drugim Besties (powyżej 15 lat).

Tytuł najlepszej formacji i Puchar Grand Prix Dancemanii 2023 wśród formacji streetowych otrzymała BESTIES.