OSIR

V ULTRAMARATON GENERAŁA

Opublikowano: 15-12-2023
Jak co roku od pięciu, tak i w tym, 27 grudnia w Sołectwie Lusowo odbędzie się ultramaraton Generała Józefa Dowbora Muśnickiego – 105 km na 105. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego.
 
Start zawodów poprzedzi tradycyjne przejście na parafialny cmentarz, gdzie uczestnicy uczczą przy grobie pamięć generała Dowbora Muśnickiego. Następnie o 19:00 z dystansem 105 km zmierzy się stu pięciu biegaczy i osób z kijkami do Nordic Walking. Uczestnicy będą mogli pokonać dowolną liczbę kilometrów, a trasa będzie podzielona na 10 okrążeń, w tym pierwsze o długości 15 km. Ultramaraton będzie odbywał się wśród okolicznych łąk, pól i lasów. Limit na jego pokonanie wynosi 16 godzi i upływa 28 grudnia o 10:00.
Pozostało jeszcze kilka miejsc. Chętnych do wzięcia udziału w tym wydarzeniu zachęcamy do REJESTRACJI >>
 
Organizatorem wiodącym jest Towarzystwo Pamięci Generała Józefa Dowbora Muśnickiego, a współorganizatorami: Gmina Tarnowo Podgórne, Muzeum Powstańców Wielkopolskich w Lusowie, Sołtys i Rada Sołecka Lusowa, OSP Lusowo, Koło Gospodyń Wiejskich w Lusowie oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji Tarnowo Podgórne.
 
Kierownikiem ultramaratonu jest Jolanta Witczak.
Skip to content