OSIR

KOLARSKIE PODUMOWANIE SEZONU 2023

Opublikowano: 28-11-2023
Zakończył się kolejny niezwykle pracowity i owocny dla Klub Kolarski Tarnovia Tarnowo Podgórne sezon 2023.
W miniony piątek odbyło się jego tradycyjne spotkanie, w trakcie którego m.in. nagrodzono zawodników, pożegnano tych, którzy zmieniają barwy klub lub kończą przygodę z kolarstwem, podziękowano partnerom Klubu oraz podsumowano wyniki sportowe.
 
W sezonie kolarskim 2023 podopieczni trenerów: Zbigniewa Szymańskiego, Piotra Brońskiego i Konrada Olejniczaka zdobyli:
– 15 medali mistrzostw Polski: 3 złote, 6 srebrnych i 5 brązowych,
– 5 brązowych medali Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików,
– 10 medali mistrzostw Polski LZS w konkurencjach szosowych, torowych i przełajowych w kat. U23 i Junior: 4 złote, 4 srebrne i 2 brązowe.
 
Zawodniczki i zawodnicy kolarskiej Tarnovii, w każdej kategorii wiekowej, stawali na podium blisko 60 razy, w tym 23 na najwyższym stopniu.
W klubowej klasyfikacji województwa wielkopolskiego w dyscyplinie kolarstwo Tarnovia zajęła pierwsze miejsce, a w kraju czwarte. Poza tym w corocznej klasyfikacji Systemu Sportu Młodzieżowego z dorobkiem 𝟮𝟲𝟱 punktów Klub z Tarnowa Podgórnego uplasował się na 83. miejscu spośród 4172.
 
Zawodnikami, którzy zmieniają barwy klubu i przenoszą się do najlepszych zawodowych grup kolarskich w Polsce są: Radosław Frątczak i Piotra Maślak, którzy w przyszłym sezonie będą ścigać się w barwach Voster ATS Team oraz Julian Kot i Jakub Musialik w Lubelskie Perła Polski Cycling Team. Z Klubem pożegnali się również: Kamil Dolak, który przenosi się do Cycling Team Mostostal Puławy oraz Otylia Zagórska, Antoni Kida, Karol Bochenek i Krzysztof Walczak, którzy pożegnali się z kolarstwem ze względów prywatnych.
 
Skip to content