OSIR

DWA MEDALE W RIMINI

Opublikowano: 17-10-2023
Na matach we włoskim Rimini srebrny medal Pucharu Europy Dzieci w karate tradycyjnych wywalczyła Gabriela Juszczak z UKS Orzeł Podopieczna trenera Łukasza Urbaniaka zajęła drugie miejsce w konkurencji kumite dziewcząt 10-11 lat oraz piąte w konkurencji kata. Również piąte miejsce, ale w kumite dziewcząt 12-13 lat zajęła jej klubowa koleżanka Maria Barszcz.

W zawodach, które odbyły się w pierwszy weekend października wystartowało ponad 😲 1000 zawodniczek i zawodników z piętnastu europejskich krajów.

Poza powyższymi wynikami – uczennice Szkoły Podstawowej im. generała Józefa Dowbora Muśnickiego w Lusowie od dłuższego czasu utrzymają wysoki poziom wyszkolenia, czego dowodem są m.in. zdobyte w tym roku medale: złoty Pucharu Polski Dzieci przez Gabrysię oraz brązowy Mistrzostw Polski przez Marię – dodaje trener.