OSIR

AKROBACJE I SKOKI NA MEDAL

Opublikowano: 13-10-2023
Maja Gadomska ze Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Przeźmierowie zdobyła 2  medale Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Skokach na Trampolinie, Ścieżce oraz Podwójnej Mini Trampolinie. Złoto i tytuł mistrzyni Polski wywalczyła w konkurencji skoki na ścieżce pokonując 30 zawodniczek z całego kraju, a srebro i wicemistrzostwo w skokach na PMT.
 
W zawodach, które odbyły się tydzień temu w Wilkowicach wystartowało blisko 200 zawodniczek i zawodników z 29. licencjonowanych klubów z całej Polski.
Dziewięcioletnia mieszkanka Przeźmierowa na co dzień trenuje w klubie FlipKids Akrobatyka – Plewiska, a swoją przygodę z akrobatyką rozpoczęła 4 lata temu. Wcześniej trenowała balet.
 
Wśród tegorocznych sukcesów młodej zawodniczki można wymienić również zajęcie trzeciego miejsca na szczeblu wojewódzkim razem z drużyną Trampoliny AZS AWF Poznań na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży czy złotego podczas Pucharu Polski w skokach na ścieżce i brązowego na mini trampolinie.
 
W tym roku Maja planuje jeszcze wziąć udział w międzynarodowych zawodach w akrobatycznych skokach na ścieżce, które mają odbyć się w pierwszy weekend listopada w Łomiankach.
Skip to content