OSIR

INAUGURACJA SEZONU TARNOVII BASKET

Opublikowano: 22-09-2023
Pierwszym przeciwnikiem, z którym Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne powalczy o punkty będzie Enea Abramczyk Bydgoszcz.
W najbliższą niedzielę startują rozgrywki II ligi mężczyzn w sezonie 2023/2024. W drużynie gospodarzy po raz piąty na ławce trenerskiej zobaczymy Rafała Urbaniaka, który podkreśla, że ten sezon – będzie pamiętny!
W trakcie przerwy międzysezonowej doszło do pewnych zmian w składzie. W barwach Tarnovii nie zagrają m.in.: Igor Dolata, Lee Danderfer, Maciej Poznański i Mateusz Rutkowski. W ich miejsce pojawią się nowe twarze tj.: Kamil Sosiński, Marcin Puchalski, Patryk Plewiński i Szymon Milczyński.
– Jestem bardzo zadowolony ze zmian. Trzech nowych graczy uzupełniło nam potrzeby gabarytu pod koszem, jak i kreowania gry – przyznał szkoleniowiec pierwszego zespołu.
Zmiany kadrowe dają impuls do jeszcze lepszej gry i podnoszenia poprzeczki wyżej. – Nie wyobrażam sobie sytuacji, że i w tym sezonie nie zrobimy kroku w przód. Jestem bardzo ambitnym człowiekiem i zawsze chciałbym iść do przodu. Minimum zakłada przejście pierwszej rundy, a co wydarzy się potem zobaczymy. Każdą szansę jaką da nam sytuacja będziemy chcieli wykorzystać! – zaznacza trener Tarnovii.
Trudno rokować jaki będzie sezon, jeszcze przed jego rozpoczęciem, ale można zdać się na … pewne przeczucia. Moja drużyna będzie walczyła o każde zwycięstwo. Będą liczyły się dla Nas najbardziej domowe mecze, których nie zamierzamy przegrywać, tak jak w ostatnich latach – dodał Rafał Urbaniak.
Zapraszamy na mecz inaugurujący sezon 2023/2024, który odbędzie się w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnowie Podgórnym przy ul. Nowej 15. Pierwszy gwizdek o 🕒 15:00. Wstęp wolny.
Skip to content