OSIR

KOLARSKI KOMPLET MEDALI

Opublikowano: 19-09-2023
Po 4 medale sięgnęli kolarze Tarnovii, którzy w miniony weekend ścigali się na torze w Pruszkowie i szosach Wielunia.
Złoto 53. Ogólnopolskiego Kryterium Kolarskiego w kat. junior wywalczył Maciej Banaszak. Podopieczny Piotra Brońskiego uzbierał 28 punktów wyprzedzając o dziewięć drugiego w klasyfikacji Franciszka Kocura z Avatara Kobielice. W wyścigu rozegranym na dystansie 35 km rywalizowało trzydziestu pięciu zawodników.

Poza nim medale zdobyli Piotr Maślak, Radek Frątczak i Kamil Dolak. Ich troje wzięło udział w torowych mistrzostwach Polski elity. Srebrny medal na pruszkowskim welodromie w wyścigu eliminacyjnym zdobył Piotr. Kolarz w parze z Radkiem wywalczył również srebro w madisonie, a brąz do kompletu dorzucił Kamil, który zdobył go w wyścigu australijskim. Na uwagę zasługują również wyniki pozostałych reprezentantów Klub Kolarski Tarnovia Tarnowo Podgórne. Gabriela Nowakowska startująca w kat. juniorka młodsza w wyścigu eliminacyjnym zajęła 5. miejsce, a w wyścigu na 500 metrów ze startu zatrzymanego siódme. Również na dystansie pół kilometra, wysokie miejsce zajęła Zofia Hibner, która była dziewiąta. Wyścig elity na 1 km Antonii Biłyk ukończył na siódmej lokacie W omnium Piotr Maślak zajął miejsce tuż za podium, a piąty był Radek Frątczak.