OSIR

BILARDOWE SREBRO

Opublikowano: 23-08-2023
Kolejny sukces na międzynarodowej arenie odnotował Emil Malanowski!

Tym razem bilardzista z Tarnowa Podgórnego zajął drugie miejsce w Międzynarodowym Turniej Grand Prix Kraków 2023 w bilardzie dla osób na wózkach inwalidzkich.
W finale zawodów, które odbyły się w miniony weekend w krakowskim klubie bilardowym TCF HUB przegrał 3:6 ze Słoweńcem Matejem Brajkovicem. Do dwudniowej rywalizacji przystąpili medaliści mistrzostw świata i Europy, a nasz reprezentant swój start podsumował tak: Bardzo się cieszę, że 18 zawodników z Europy i chińskiego Tajpej postanowiło przyjechać do Polski i wziąć udział w tych zawodach. To był zaszczyt gościć ich w Krakowie… Od strony sportowej zagrałem naprawdę dobre zawody. Pokonałem kilku świetnych graczy, wliczając w to obecnego Mistrza Świata 9-bil. Drugie miejsce to dla mnie świetny wynik! … Matej w finale był po prostu silniejszy ode mnie i naprawdę zasłużył na swoje zwycięstwo.