OSIR

LEON WICEMISTRZEM POLSKI

Opublikowano: 01-08-2023
Ze srebrnym medalem z Gdyni wyjechał Leon Jankowski, który został wicemistrzem Polski w windsurfingowym sprincie iQFOiL – U17.
 
Na pytanie jak ocenia swój start zawodnik odpowiedział, że … Jestem bardzo zadowolony ze swojego występu. Zapracowałem sobie na ten medal. Do tej imprezy trzeba się było zakwalifikować. Nie każdy mógł mógł w niej wystartować. Poza tym, to była nowa formuła zawodów, gdzie po każdym wyścigu najgorsi zawodnicy odpadali i nie przechodzili do kolejnej rundy. Pomimo ciężkich warunków i zmiennego wiatru udało mi się rozegrać dobre taktycznie wyścigi.
 
Mistrzostwa Polski rozegrano się w ramach 24. edycji Gdynia Sailing Days, która w tym roku była rekordowa pod względem frekwencji. Przez 27 dni na wodach Zatoki Gdańskiej o medale mistrzostw świata, Europy i Polski rywalizowało blisko 2 tysiące zawodników z ponad 50. krajów.
 
Przed Leonem, który w obecnym sezonie reprezentuje Sopocki Klub Żeglarski, kolejne starty … Dzisiaj jadę do Pucka gdzie od jutra wystartuję w Mistrzostwach Polski iQFOiL U19, a zaraz potem będę startował w Długodystansowych Mistrzostwach Polski iQFOiL oraz Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – dodał.
Skip to content