OSIR

TOUR DE POLOGNE

Opublikowano: 26-07-2023
29 lipca największy polski wyścig kolarski przejedzie ulicami Gminy Tarnowo Podgórne. Start pierwszego etapu zaplanowano w samo południe z Placu Św. Marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Stamtąd kolarze przejadą ulicą Bukowską w stronę Przeźmierowa. Po przejechaniu ul. Rynkowej kolarze wjadą na ulice Rzemieślniczą, Wichrową i Słupską, by ulicami Koszalińską oraz Biskupińską dojechać do Suchego Lasu. Dalsza trasa pierwszego etapu prowadzić będzie ulicą Meteorytową w kierunku Radojewa, a następnie przez Biedrusko, Bolechowo i Murowaną Goślinę. Drogą wojewódzką 196 zawodnicy przejadą w pobliżu Sławy Wielkopolskiej, a potem przez Rejowiec i Kiszkowo dojadą do Pobiedzisk.
 
Stamtąd trasa pobiegnie przez Kostrzyn, Środę Wielkopolską, Zaniemyśl, Kórnik i Mosinę, by przez Puszczykowo i Łęczycę dotrzeć do Komornik, a potem do Plewisk i Skórzewa. Po przejechaniu ponad 180 km kolarze będą finiszować na Tor Poznań, gdzie przejadą jedną rundę o długości 4 km. Wjazd zawodników na tor planowany jest po godz. 16.
 
Zapraszamy do kibicowania na trasie i mecie jubileuszowej 80. edycji wyścigu, który po 16. latach wraca do Poznania.
 
Wstęp na Tor Poznań będzie bezpłatny. Do godz. 15:30 będzie możliwość wejścia od strony ul. Wyścigowej, a później jedynie od ul. Rzemieślniczej.
Skip to content