OSIR

SZOSOWY PUCHAR POLSKI

Opublikowano: 19-06-2023
Blisko 290. kolarzy z ponad 40. klubów z Czech, Niemiec i Polski ścigało się przez dwa dni na drogach Gminy Tarnowo Podgórne i Chrzypsko Wielkie w ramach 9. serii Pucharu Polski w kolarstwie szosowym – Memoriale Tomka Jakubowskiego.
W zawodach, których organizatorami byli Ośrodek Sportu i Rekreacji Tarnowo Podgórne i Klub Kolarski Tarnovia Tarnowo Podgórne rywalizowali: młodzicy, juniorki młodsze i juniorzy młodsi, juniorki i juniorzy, orlicy oraz elita kobiet, którzy mieli do pokonania dystanse: 5, 10 i 15 km.
Sobotnie zmagania w Lusowie rozpoczęły się o godz. 12:00 od jazdy indywidualnej na czas.
Na najdłuższej trasie z Lusowa przez Lusówko do Tarnowa Podgórnego z nawrotem, z teamu gospodarzy zwyciężył Maciej Banaszak, który dystans 15 km pokonał w czasie 17 min. 53 sek. Miejsce na podium wśród juniorów zajął również Wojciech Płonka, który z czasem 18 min. 33 sek. był trzeci. Natomiast wśród juniorek drugie miejsce wywalczyła Otylia Zagórska, która zameldowała się na mecie z czasem 21:17.

Czołowe miejsca wśród orlików zajęli: Jakub Musialik (18:08) był drugi, Radek Frątczak (18:10) trzeci, a Julian Kot (18:31) czwarty.

W niedzielę rywalizacja przeniosła się do Chrzypska Wielkiego, gdzie odbył się start wspólny. O godz. 10:00 jako pierwsi na trasę wyjechali juniorzy, którzy mieli do pokonania 108 km. Po nich w odstępach czasowych 5-10 minut kolejno startowali: juniorzy młodsi (81 km), juniorka i elita kobiet (81 km), juniorki młodsze (54) i młodzicy (54 km).

W stawce juniorek trzecie miejsce zajęła Otylia Zagórska, a wśród juniorów piąty był Antoni Biłyk i szósty Szymon Terlecki.