OSIR

HISTORYCZNY WYNIK

Opublikowano: 12-06-2023
Ten turniej był dla mnie przełomowy i historyczny… zdobyłem na nim aż dwa medale! przyznał w komentarzu pomeczowym brązowy medalista mistrzostw Europy w 8 i 10 bil – Emil Malanowski.

Bilardzista z Tarnowa Podgórnego do dwóch brązowych medali dorzucił jeszcze 5. miejsce wywalczone w odmianie 9-bil i dodał, że … od 1999 roku w historii startów polskich zawodników na wózkach nikomu nie udało się wywalczyć ani jednego krążka. Także tym bardziej jestem dumny z drogi, którą przeszedłem. Chciałbym podziękować całej ekipie za świetną atmosferę, jeszcze lepszą grę i wyniki, które w tym roku pokazały, że Polska jest w czołówce światowego bilarda …

Podopieczni trenera Marcina Krzemińskiego zakończyli wczoraj zmagania w Finlandii na drugim miejscu w klasyfikacji medalowej. Łącznie zdobyli 10 medali, a zwycięzcy tego zestawienia Niemcy – 14.