OSIR

SUKCESY KARATEKÓW SAMURAJA

Opublikowano: 06-06-2023

190. zawodników z 19. klubów karate z Polski i Niemiec wzięło udział w Otwartych Mistrzostwach Polskiej Federacji Japońskiego Karate, nad którymi patronat objął Wójt Gminy Tarnowo Podgórne Tadeusz Czajka oraz Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Tarnowo Podgórne Radosław Szukała. Na najwyższym stopniu podium z Klubu Karate Samuraj Przeźmierowo stanął Szymon Borowski, który triumfował w kumite indywidualnym mężczyzn +40 lat. W kata indywidualnym swoich kategorii srebrne medale zdobyli: Barbara Świątkowska, Wojciech Furmaga, Franciszek Plichta, Michał Gałęski i Piotr Lisewski. Podium w kata indywidualnym domknęli: Natalia Wiszumirska, Maciej Wiszumirski i Szymon Borowski, a w kumite brązowy medal wywalczyła Natalia Wiszumirska.

Mistrzostwa JKA Japan Karate Association Polska odbyły się 3 czerwca w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Nowej 60 w Tarnowie Podgórnym.