OSIR

101 DRUŻYN 3X3

Opublikowano: 30-05-2023
To był weekend z koszykówką 3×3.

Od piątku do niedzieli na boiskach Ośrodka Sportu i Rekreacji Tarnowo Podgórne w Baranowie odbywały się Enea Młodzieżowe Mistrzostwa Wielkopolski w koszykówce 3×3, w których zagrało 101 drużyn ze stref wielkopolskiej i zachodniopomorskiej. Najlepsze z kategorii wiekowych U15, U17 i U23 kobiet i mężczyzn uzyskały bezpośredni awans do finału mistrzostw Polski 3×3.
Pierwszego dnia na 4 boiskach o zwycięstwo walczyły drużyny w najmłodszej kategorii. W rywalizacji dziewczyn zwyciężył  MUKS Poznań. Drugie miejsce zajął Lider Basket Swarzędz, a trzecie Enea AZS Politechnika Poznań.
W kategorii chłopaków zwyciężyła drużyna WKS Śląsk Wrocław. Drugie miejsce i awans do finału MP wywalczyła drużyna PGE Spójni Stargard, a trzecie MKK PYRA Poznań. W sobotę rywalizacja toczyła się w kat. U17. Najlepszym zespołem żeńskich zmagań, który zwyciężył i awansował do wielkiego finału został MKS Opalenica. Drugie miejsce zajęła Enea AZS Politechnika Poznań, a trzecie MUKS Bydgoszcz. Wśród chłopaków zwyciężyła i awansowała dalej ORLEN Akademia Koszykówki BM Stal, a kolejne miejsca zajęła Enea Basket Poznań i Pablo 3×3 Basket.

Ostatniego dnia wśród kobiet zwyciężyła ekipa Enea AZS Politechnika Poznań, która uzyskała awans do dalszych rozgrywek oraz dorzuciła złoto do kompletu medali. Srebro zdobyły zawodniczki AZS AJP Gorzów Wielkopolski, a brąz trafił do MUKS Poznań. W kat. U23M wygrała i awansowała do finału mistrzostw Polski drużyna UKKS Iskra Osieczna. Na drugim miejscu rywalizację zakończyli chłopacy z Tarnovii Basket Tarnowo Podgórne, a trzecie Enea Basket Poznań.

Enea Młodzieżowe Mistrzostwa Wielkopolski w koszykówce 3×3 odbyły się w Baranowie po raz drugi.

Sponsorem tytularnym turnieju była Enea, a partnerami Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej, Gmina Tarnowo Podgórne, Powiat Poznański i Samorząd Województwa Wielkopolskiego, a organizatorami Wielkopolski Związek Koszykówki oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji Tarnowo Podgórne.