OSIR

8 MEDALI KK TARNOVIA

Opublikowano: 23-05-2023
Tor na komplet medali, szosa na podwójne złoto i srebro.
W miniony weekend team Klubu Kolarskiego Tarnovia Tarnowo Podgórne zdobył 4 medale młodzieżowych mistrzostw Polski w kolarstwie torowym i 4 Pucharu Polski w kolarstwie szosowym.
Na pruszkowskim welodromie złoty medal w konkurencji madison U23 wywalczyli Radek Frątczak i Piotr Maślak i tym samym obronili ubiegłoroczny tytuł mistrza Polski. Srebro w sprincie drużynowym zdobyli Radek Frątczak, Julian Kot i Piotr Maślak oraz w wyścigu drużynowym: Radek Frątczak, Julian Kot, Piotr Maślak, Antonii Kida i Kamil Dolak. Brąz do kompletu dorzucili  Julian Kot i Kamil Dolak, którzy domknęli podium w madisonie orlików.
Dobry wynik w sprincie drużynowym wykręcili również juniorzy, którzy w składzie : Maksymilian Wiśniewski, Szymon Terlecki, Wojciech Plonka wykręcili szósty wynik zawodów. W sprincie indywidualnym Maksymilian Wiśniewski zajął piąte miejsce, a Antoni Kida w keirinie był ósmy.
Równolegle 20 i 21 maja w Dobromierzu odbywała się piąta seria Pucharu Polski w kolarstwie szosowym. W rywalizacji juniorek i juniorów pierwszego dnia dwa złote medale na czasówce wywalczyli Otylia Zagórska i Maciej Banaszak. W niedzielę oboje solidarnie wywalczyli srebro w wyścigu wspólnym swoich kategorii.