OSIR

63. OMWP 2023

Opublikowano: 05-05-2023
Ogólnopolski Mały Wyścig Pokoju to obowiązkowy  punkt w kalendarzu startów adeptów kolarstwa. W tegorocznej sześćdziesiątej trzeciej edycji zawodów, które odbyły się 2 i 3 maja na Torze Poznań wystartowało 190. żakiń, żaków, młodziczek i młodzików z 28. klubów.
Na pierwszym etapie kolarki i kolarze rywalizowali w wyścigu ze startu wspólnego. Wśród najmłodszych uczestników, którzy mieli do przejechania dystans 21 km triumfowali Bartosz Łyszkowski z KKS Ciechanów i Mila Barczyk z Kolejarza Jura Częstochowska, a ekipie gospodarzy – KK Tarnovia, najlepszy wynik uzyskał Mikołaj Toboła, który na mecie zameldował się jako trzeci. Na dystansie 42 km dedykowanym młodziczkom i młodzikom zwyciężyli Julia Kowerko z KWISA Lubań i Igor Juszczak z UKS Koźminianka.

W środę rozegrano kolejne dwa etapy. Przed południem czasówkę, a po południu start wspólny. Na drugim etapie tak samo jak na pierwszym w kat. żaków zwyciężył zawodnik z Ciechanowa, a z Klubu Kolarskiego Tarnovia trzeci wynik uzyskał Mikołaj Toboła. Natomiast wśród żakiń na pierwszym miejscu uplasowała się Wiktoria Madejska z LMGKK Ziemia Brzeska.

W kat. młodzików z czasem 5 min. i 33 sek. na dystansie 4,2 km po raz drugi wygraną świętował Igor Juszczak, a wśród młodziczek zwyciężyła Nicole Kurek z UKS Jedynki Kórnik. Z KK siódmy wynik uzyskał Filip Budny.
Na ostatnim trzecim etapie w kat. żakini/żak zwyciężyli Wiktoria Madejska z Brzegu i Aleksander Węgrzyn z KK Ziemi Darłowskiej, a na trzecim miejscu finiszował Oliver Kujawa z Tarnovii Tarnowo Podgórne. Wśród młodzików po raz trzeci na ostatnim etapie zwyciężył Igor Juszczak, a wśród młodziczek triumfowała Lena Ruszkiewicz z UKS Avatar Kobielice. Z ekipy Tarnovii miejsce tuż za podium zajął Filip Budny.

W najlepszej piątce klasyfikacji indywidualnej żakiń znalazły się kolejno: Wiktoria Madejska, Mila Barczyk, Michalina Nowicka z Jedynki Kórnik, Julia Kaczmarczyk z Świętokrzyskiej Fundacji Sportu Daleszyce i Maja Rapior z Avatara, a wśród żaków: Bartosz Łyszkowski z KKS Ciechanów, Piotr Sopa, Mikołaj Toboła, Aleksander Węgrzyn i Jakub Pastor z Victorii Jarocin.

Najlepszymi młodziczkami zostały: Nicole Kurek, Julia Kowerko, Maja Tułacz z Koźminianki, Julia Pośpiech z LKK GOS Mszana i Lena Ruszkiewicz.
W TOP10 młodzików 63. OMWP znaleźli się kolejno: Igor Juszczak, Ksawery Andrzejewski z KK Ziemia Kołobrzeska, Jakub Maroszek z LKS Strzelce Krajeńskie, Hubert Blokesz z UKS Avatar, Maciej Rogalski z KLIF Chłapowo, Oliwier Bojnarowicz z KS Deichmann SKSM MAT Sobótka, Filip Budny, Julian Obrusiewicz z UKS Ratusz Maszewo, Stanisław Wrona z Sobótki i Fabian Dereszyński z Koźminianki.
Najaktywniejszym zawodnikiem kat. żak został Piotr Sopa z Feniksu Czernica, a młodzikiem Igor Juszczak z UKS Koźminianka.

W klasyfikacji drużynowej żakiń/żaków po 3. etapach zwyciężył UKS Avatar, drugi był Klub Kolarski Tarnovia, a trzeci LUKS Feniks Czernica. W kat. młodziczek/młodzików wygrał UKS Koźminianka, a tuż za nim miejsca na podium zajęły KS KLIF Chłapowo i KK Tarnovia.

W kategorii żakini/żak startowało 75 osób, a w młodziczka/młodzik 115.