OSIR

1:1 W PLAY OFF

Opublikowano: 20-04-2023
Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne wygrywa 80:75 i wyrównuje stan rywalizacji na 1:1.
W drugim meczu zwycięstwo nie przyszło łatwo. Po wyrównanej pierwszej kwarcie zakończonej prowadzeniem gospodarzy 22:19, w drugiej zaznaczyła się przewaga gości, którzy na przerwę schodzili z jednym punktem straty (42:41). W trzeciej Energa Basket Warszawa odrobiła straty i po 30 minutach wyszła na dwupunktowe prowadzenie. Początek 4 kwarty to impas Tarnovii w ataku i rosnąca przewaga drużyny gości, która w pewnym momencie sięgnęła jedenastu punktów. Po czterech minutach ofensywnej bezradności Tarnovii sprawy w swoje ręce wziął Lee Danderfer, który w finałowej odsłonie meczu zdobył 15 z 22 punktów. Poprawa w defensywie i sukcesywne odrabianie strat przełożyły się na prowadzenie Tarnovii, którego nie oddała do ostatniego gwizdka.

Z dwucyfrową zdobyczą punktową finiszowali: Lee Danderfer – 33 i 9 zbiórek, Seweryn Sroczyński – 17 pkt. i 8 zbiórek i Filip Dominiak – 12 pkt. + 10 zb.

Decydujący mecz 1/8 finału 2 Ligi Mężczyzn zostanie rozegrane w najbliższa sobotę w Warszawie o godz. 13:00.