OSIR

ÓSME ZWYCIĘSTWO

Opublikowano: 22-11-2022
Dziewiąty mecz, ósme zwycięstwo, w tym ostatnie z liderem tabeli 2. ligi mężczyzn.
Koszykarze Tarnovii Basket Tarnowo Podgórne pokonali we własnej hali ŁKS Coolpack Łódź 79:74 (21:23, 17:22, 22:18, 19:11).
Sobotnie spotkanie od początku było bardzo wyrównane. W dwóch pierwszych kwartach lider tabeli gr. A utrzymywał niewielką przewagę i na przerwę schodził z siedmiopunktowym prowadzeniem.

Wynik końcowy rozstrzygnął się w końcówce czwartej kwarty. Na niecałe 1,5 minuty przed końcem meczu po celnych rzutach z gry i wolnym Macieja Rostalskiego na tablicy widniał remis 74:74. Chwilę później po punktach Seweryna Sroczyńskiego i Łukasza Ulchurskiego było już 78:74, a wynik końcowy ustalił osobisty pierwszego z tej trójki.
W drużynie miejscowych trzech graczy skończyło mecz z dwucyfrową zdobyczą punktową: Łukasz Ulchurski – 20, Seweryn Sroczyński – 17 i Michał Hebdzyński 11.
Dzięki kolejnej wygranej Tarnovia Basket ma na swoim koncie 17 punktów i zajmuje 3. miejsce w ligowej tabeli.
Posłuchajcie udzielonego komentarza pomeczowego Rafała Urbaniaka dla Radia Poznań Sport – 2 min. 35 sek. >> i serwisu sportowego TVP3 Poznań – 1 min. 55 sek. >>
W tej samej audycji serwisu sportowego Radia Poznań możecie posłuchać komentarza Piotra Brońskiego z Klubu Kolarskiego Tarnovia Tarnowo Podgórne, który podsumował sezon 2022 – 3 min. 55 sek. >>