OSIR

KOLARSKIE PODSUMOWANIE

Opublikowano: 21-11-2022
Statystyki kolarskiej Tarnovii podsumowujące sezon 2022 robią wrażenie.
W corocznym rankingu Systemu Sportu Młodzieżowego Instytutu Sportu w klasyfikacji klubów z Wielkopolski w dyscyplinie kolarstwo Tarnovia zajęła 1. miejsce w województwie i 4. w kraju.
Kolarze z Tarnowa Podgórnego we wszystkich kategoriach wiekowych zdobyli 291,53 punktów w tym 233,2 stanowi udział młodzieżowców. Spośród nich największe sukcesy minionego sezon odnotowali: Radek Frątczak, Piotr Maślak, Julian Kot, Igor Sęk, Karol Bochenek, Jakub Musialik, Konrad Trzęsowski i Szymon Potasznik. Wyróżniającymi się juniorami zostali Antonii Kida i Maciej Banaszak, a młodziczkami Gabriela Nowakowska i Zofia Hibner.
Wśród statystyk nie można pominąć tych medalowych. W roku 2022 ekipa KK zdobyła 23 medale mistrzostw Polski w tym: 7 złotych, 10 srebrnych i 6 brązowych, 5 medali międzywojewódzkich mistrzostw młodzików: jeden złoty i srebrny oraz 3 brązowe, a także 5 złotych medali mistrzostw Polski LZS w kategorii U23.
Podsumowanie sezonu, które odbyło się w miniony piątek było też okazją do podziękowania zawodnikom, którzy zakończyli przygodę z Tarnovią. W przyszłym sezonie barw Klubu nie będą już reprezentować: Gabriela Pustkowiak, Łukasz Kowal, Szymon Potasznik, Konrad Trzęsowski, Igor Sęk, Kevin Kabaciński, Antoni Banasiewicz i Jan Kaczmarek.
Tradycyjnie w trakcie podsumowania nagrodzono najlepszego zawodnika, którym został Radek Frątczak i największy progres, który uzyskała Zofia Hibner.