OSIR

CENNE ZWYCIĘSTWA

Opublikowano: 15-11-2022

Koszykarze Tarnovii Basket Tarnowo Podgórne wygrali 2 wyjazdowe mecze w rozgrywkach drugiej i trzeciej ligi.

Drugoligowcy w okrojonym składzie pokonali 75:72 (19:22, 25:15, 19:26, 12:9) Akademię Marynarki Wojennej Flota Gdynia. Największy udział w tym zwycięstwie mieli Maciej Rostalski, który zdobył 21 pkt., w tym 6-10 z gry i miał 13 zbiórek oraz Seweryn Sroczyński: 20 pkt., 9-13 z gry + 4 zbiórki.

Dla podopiecznych Rafała Urbaniaka było to siódme zwycięstwo z rzędu, do tego niełatwe i to nie tylko za sprawą krótkiej ławki.

– Mecz od początku do końca był trudny. Na najwyższe prowadzenie w pierwszej połowie spotkania Gdynia wyszła głównie dzięki agresywnej grze. Dobrze bronili 1×1 przez co my mieliśmy problemy z kreowaniem dobrych sytuacji rzutowych. Do tego jeszcze bardzo agresywnie atakowali penetracjami z obwodu. W drugiej kwarcie opanowaliśmy napór przeciwnika i zaczęliśmy zdobywać punkty bazując na „czytaniu” i wykorzystywaniu błędów przeciwnika w obronie. Głównie w grze bez piłki. W drugiej połowie wszystkie decyzje rzutowe obu stron były bardzo istotne. Złe były obarczone bardzo agresywnym wyjściem do kontrataku. Szala zwycięstwa ważyła się do końca spotkania. W ostatnich sekundach mieliśmy 3 punkty przewagi, ale posiadanie było po stronie gospodarzy. Oczywiście oddali rzut z dystansu na dogrywkę, ale nie z łatwej pozycji, o co zadbała Nasza obrona. Do Gdyni pojechaliśmy w osłabionym składzie, a taka sytuacja często wymusza od graczy, którzy potencjalnie grają mniej, aby wzięli ciężar gry i czasu spędzonego na boisku na siebie. Zagraliśmy z zaangażowaniem i zostawiliśmy po raz kolejny serce na boisku. Ogromnie dziękuję swoim zawodnikom – powiedział trener Tarnovii.

Również w hali rywala zwycięstwo odnotowali trzecioligowcy, którzy w niedzielne popołudnie pokonali 60:58 (21:13, 12:24, 19:11, 8:10) TS Basket Poznań. Dla podopiecznych Mateusza Kuracha było to ważne drugie zwycięstwo w sezonie. Dwucyfrową zdobycz punktową w ekipie z Tarnowa Podgórnego zanotowali Jakub Janaszak – 12 i Mateusz Tralewski – 11.

W najbliższą sobotę czeka nas szlagierowy pojedynek 2. lidze mężczyzn.

 

Wiceliderująca Tarnovia Basket podejmie na własnym terenie lidera z miasta włókniarzy – ŁKS Łódź.

 

Zapraszamy na mecz 10. kolejki, który zostanie rozegrany w hali OSiR na ul. Nowej 15, a jego rozpoczęcie zaplanowano na godz. 15:00.

 

KRÓTKA RELACJA Z MECZU >>

 

Skip to content