OSIR

6 MEDALI NA TORZE

Opublikowano: 19-09-2022
6 razy na podium Kolarze Klub Kolarski Tarnovia Tarnowo Podgórne zdobyli 4 srebrne i 2 brązowe medale zakończonych wczoraj mistrzostw Polski elity w kolarstwie szosowym. Pierwszego dnia na pruszkowskim welodromie dwa srebrne w scratchu i wyścigu punktowym wywalczył Radek Frątczak. Kolekcję medalowa o brąz powiększył Piotr Maślak, który w wyścigu na kreskę uplasował się tuż za klubowym kolegą. Potwierdzeniem dobrej formy podopiecznych Piotra Brońskiego było zdobycie przez nich srebrnego medalu w wyścigu drużynowym. Wicemistrzowski tytuł na dystansie 4 km wykręcili: Radek Frątczak, Karol Bochenek, Julian Kot i Piotr Maślak.
W sobotę srebrny medal w madisonie zdobył duet Piotr Maślak i Radek Frątczak, który też następnego dnia sięgnął po brąz w omnium i start w Mistrzostwach zakończył zdobyczą 5. medali. Ostatniego dnia w wyścigu indywidualnym 500 m w kat. junior młodszy siódme miejsce zajął Antoni Biłyk, a ósme Maks Wiśniewski.