OSIR

300. MARATON JOLI WITCZAK

Opublikowano: 24-08-2022

Znana z biegania w najbardziej ekstremalnych zawodach biegowych w Polsce, Europie i na świecie Jolanta Witczak organizuje swój 300. maraton. W najbliższą sobotę na trasie dookoła Jeziora Lusowskiego odbędzie się trzysetny maraton lokalnej biegaczki długodystansowej. Start zaplanowano na godz. 10:00 sprzed świetlicy w Lusowie (ul. Ogrodowa 3), a zakończenie w tym samym miejscu o 14:00.

W 300. maratonie Joli Witczak wystartuje 150 osób, a każda z nich będzie mogła pokonać dowolny dystans. Cały, połowę, jedną pętle – 42,195 km zostało podzielone na 4 pętle.

W jubileuszowym wydarzeniu biegaczce z Lusowa towarzyszyć będzie rodzina oraz liczne grono przyjaciół z biegowych tras. W tym roku pani Jola może pochwalić się ukończeniem m.in. Biegu 7 Szczytów 240 km podczas Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich, Super GWiNT 100 mil, Dwumaraton Olenderski czy Witunia Weekend Maraton. Poza imponującą liczbą przebiegniętych maratonów biegaczka w dotychczasowej karierze przebiegła również 246 km w ramach Spartathlonu w Grecji, ultramaratony pamięci generała Dowbora – Muśnickiego, których jest organizatorką, ultrabalaton dookoła Jeziora Balaton (216 km), 202 km jurajskiego festiwalu biegowego czy Sudecką Setkę. Udział w Biegu jest bezpłatny, a w trakcie jego trwania będzie zbierana karma dla podopiecznych Schroniska Azorek w Obornikach Wlkp.

Organizatorami wydarzenia jest Gmina Tarnowo Podgórne, Ośrodek Sportu i Rekreacji Tarnowo Podgórne, Rada Sołecka Lusowo oraz Jolanta Witczak.  

 

REGULAMIN >>

LINK DO ZAPISÓW >>

 

Skip to content