OSIR

TOUR DE POLOGNE JUNIOR

Opublikowano: 08-08-2022
W kultowym wyścigu towarzyszącym narodowemu tourowi najlepsze wyniki dla Klubu Kolarskiego Tarnovia Tarnowo Podgórne wykręciły dziewczyny.
Od 30 lipca do 5 sierpnia na czterech trasach odbywał się juniorski Tour de Pologne, w którym rywalizacja toczyła się w kat. żakini, żak, młodziczka i młodzik.
Zmagania rozpoczęły się w Lublinie. Na pierwszym etapie w najmłodszej kategorii ósme miejsce zajął Leon Janikowski. Wśród młodziczek czwarte miejsce zajęła Gabriela Nowakowska, jedenaste Zofia Hibner, a trzynaste Oliwia Mikołajczak.
2 sierpnia w Sanoku jedenasta na mecie zameldowała się Gabrysia, a czternasta Oliwia. Na trzecim etapie, który odbył się następnego dnia w Rzeszowie piąte miejsce zajęła Oliwia, a dziesiąte w swoich kategoriach Zosia i Leon. 
Tak jak w latach poprzednich rywalizacja TdPJ zakończyła się w Krakowie. W miniony piątek na czwartym etapie Zosia finiszowała na piątym miejscu, a Oliwia i Leon na piętnastym.
W klasyfikacji generalnej po wszystkich etapach na wysokim czwartym miejscu uplasowała się Zofia Hibner. Poza tym zawodniczka zajęła piąte miejsce w klasyfikacji najaktywniejszej młodziczki, a jej klubowa koleżanką Gabrysia szóste.
Skip to content