OSIR

PO RAZ PIĄTY

Opublikowano: 20-07-2022
Własny jubileusz, towarzyszący jubileuszowi 10. edycji Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich świętowała niedawno Jolanta Witczak.
Dla długodystansowej biegaczki z Lusowa był to 5. start w Lądku-Zdroju i czwarty w Biegu Siedmiu Szczytów, którego dystans wynosił 240 km.

Łącznie w jednej z największych imprez biegowych w Polsce pani Jola przebiegła 1090 km.
14 lipca na starcie najdłuższego dystansu DFBG stanęło 343 zawodników, a do mety dobiegło 117.
Uczestnicy na przebiegnięcie trasy prowadzącej m.in. przez Kowadło, Śnieżnik, Jagodną, Orlicę, Szczeliniec Wielki, Kłodzką Górę i Ptasznik mieli 52 godziny. Poza dystansem biegacze mieli do pokonania ekstremalną różnice wysokości sięgającą 1164 metrów oraz całkowite wzniesienie i spadek terenu wynoszący ok. 7670 metrów.
Jolanta Witczak w klasyfikacji kobiet zajęła 12. miejsce i znalazła się w gronie 18. zawodniczek, które pokonały wielką pętle obejmujące wszystkie pasma górskie okalające Kotlinę Kłodzką.