OSIR

TRZECI W GOLFOWYM PUCHARZE

Opublikowano: 13-07-2022
Sezon golfowy w pełni, a oni odnoszą kolejne sukcesy i pną się coraz wyżej.

Juniorska kadra Black Water Links Tarnowo Podgórne zajmuje aktualnie 3. miejsce w klubowym rankingu Pucharu Polski.
Wyprzedzają ją jedynie drużyny z klubów golfowych z Bytomia i Sobieni Królewskich. Na umocnienie tej pozycji w rankingu Polskiego Związku Golfa wpłynęły wyniki z ostatnich startów młodych golfistów z Black Water.
Kolekcję medalową powiększyła Natasza Klimko, która w zdobyła srebro Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Juniorów młodszych.
Zawody zorganizowane w ostatnim tygodniu czerwca na  polu golfowym Kraków Valley GCC miały rangę mistrzostw Polski Juniorów młodszych i były objęte Systemem Sportu Młodzieżowego oraz Narodowym Programem Rozwoju Juniorów. Do rywalizacji przystąpiło 44. zawodników z 16. klubów reprezentujących dziewięć województw.

Końcówka ubiegłego miesiąca była również szczęśliwa  dla Franco Ramosa, który zajął drugie miejsce w turnieju 5 Stars Junior Cup rozegranym na polu golfowym w Sobieniach Królewskich.
W zawodach kwalifikowanych do rankingu WAGR (Światowy Ranking Golfa Amatorskiego) udział wzięło ponad 70. juniorów, którzy walczyli w pięciu kat. wiekowych osobnych dla dziewcząt i chłopców.

W pierwszy weekend lipca kadra Black Water wzięła udział w trzecim turnieju najważniejszego cyklu rozgrywek juniorskich w Polsce – Audi Junior Tour 2022.
Zwycięstwo w kat. głównej brutto odnotowała Zofia Rzeźnik, a jej klubowa koleżanka Natasza Klimko uplasowała się na trzecim miejscu  Pierwsze miejsce w kat. HCP 36-54 brutto zajął Patryk Ligocki, a w netto Mateusz Ligocki. Wysokie trzecie miejsce w kat. HCP 10-15 netto wywalczyła Helena Rzeźnik.