OSIR

FINAŁ LEKKOATLETYCZNYCH CZWARTKÓW

Opublikowano: 22-06-2022
W niedzielę zakończyły się zmagania 28. ogólnopolskiego finału Czwartków Lekkoatletycznych. Do zawodów, które odbyły się 18 i 19 czerwca na Stadionie AZS Łódź zgłosiło się 80 ekip.
W Finale, nazywanym nieoficjalnie mistrzostwami Polski dzieci Gminę Tarnowo Podgórne reprezentował UKS „SPRINT” Przeźmierowo.
Złoty medal w biegu na 60 metrów chłopców z rocznika 2010, z wynikiem 8,04 sek. zdobył Adam Mączkowiak.

Niestety mimo świetnej dyspozycji walkę o trzecie miejsce przegrała Marta Łaś. W konkurencji skoku wzwyż dziewczyn z rocznika 2009, zawodniczka pobiła swój rekord o 8 cm i pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 151 cm. Pech chciał, że jeszcze jedna zawodniczka pokonała tę samą wysokość, przy tej samej ilości skoków, a organizator miał tylko jedną nagrodę za zajęcie trzeciego miejsca. Pomimo przyjętej zasady, że to zawodniczki decydują czy chcą zająć miejsce ex aequo czy walczyć dalej, została podjęta decyzja o dogrywce. Lepsza w niej okazała się zawodniczka z Krakowa, a Marta zajęła czwarte miejsce.
Wielkie brawa i

gratulacje

dla młodej zawodniczki za znakomity wynik oraz Adama i trenera Michała Bebejewskiego.