OSIR

NAJGORĘTSZY PUCHAR POLSKI

Opublikowano: 21-06-2022
Rekordowa frekwencja i temperatura towarzyszyły tegorocznej VIII serii kolarskiego Pucharu Polski – Memoriale Tomka Jakubowskiego.
18 i 19 czerwca na szosach Gmin Tarnowo Podgórne i Chrzypsko Wielkie rywalizowało ponad 400. zawodniczek i zawodników, a temperatury w oba dni przekraczały 30 stopni.
Sobotnia jazda indywidualna na czas odbyła się na trasie Lusowo -Lusówko – Jankowice – Tarnowo Podgórne.

Młodzicy mieli do pokonania dystans 5 km, juniorka młodsza i junior młodszy – 10 km, a juniorki, juniorzy, młodzieżowcy i elita kobiet – 15 km.
Z drużyny Klubu Kolarskiego Tarnovia Tarnowo Podgórne w „czasówce” drugie miejsce wśród orlików wywalczył Radosław Frątczak, a w kategoriach juniorskich trzecie Otylia Zagórska i Maciej Banaszak.

Następnego dnia rywalizacja przeniosła się do Chrzypska Wielkiego, gdzie Puchar odbywa się nieprzerwanie (z jednym wyjątkiem*) od 2009 r.
W wyścigu ze startu wspólnego na najdłuższym dystansie 108 km najlepiej poradził sobie Radek Frątczak, który zwyciężył i był jednym z czterech zawodników, którzy go ukończyli. Miejsce tuż za podium zajął Maciej Banaszak, a w najliczniejszej kat. juniora młodszego ósmy na mecie zameldował się Antoni Biłyk.

Wyścig juniorów młodszych był Memoriałem Tonka Jakubowskiego, tragicznie zmarłego młodego kolarza poznańskiego Stomila.
Dodatkowe nagrody dla zwycięzców ufundował Jędrzej Jagodziński, który jest byłym kolarzem KK Tarnovii.

* Zawody nie odbyły się dwa lata temu ponieważ ich organizacji zabraniały ówczesne pandemiczne obostrzenia.

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Tarnowo Podgórne oraz współorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji Tarnowo Podgórne, KK Tarnovia Tarnowo Podgórne, Gminę Chrzypsko Wielkie, KIA DELIK, Wielkopolski Związek Kolarski, pana Szymona Jakubowskiego z Rodziną i motocyklistów z teamu pani Marty Szafranek