OSIR

KOMPLET MEDALI Z MAŁEGO GP

Opublikowano: 02-06-2022
Komplet medali ogólnopolskiego etapowego „Małego Grand Prix Pomorza Zachodniego” wywalczyli młodzi kolarze z Klubu Kolarskiego Tarnovia Tarnowo Podgórne.
W miniony weekend podopieczni Konrada Olejniczaka ścigali się w Motańcu.
W pierwszym etapie GP srebrny medale wywalczyły młodziczki. Srebrny zdobyła Gabriela Nowakowska, a brązowy Zofia Hibner. Ósme miejsce na dystansie 32 km zajęła ich klubowa koleżanka Oliwia Mikołajczak. W kat. młodzik, którzy ścigali się na trasie liczącej 43 km piąte miejsce zajął Filip Budny.
Najlepszym żakiem na dystansie 21 km został Leon Janikowski, który zajął czwarte miejsce. Trzynasty na mecie zameldował się Antoni Grad, a 21. Arkady Pilc.
Drugi etap upłynął pod znakiem rywalizacji w jeździe indywidualnej na czas. Tę konkurencję Zosia ukończyła na czwartym miejsce, oczko niżej uplasowała się Gabrysia, a Oliwia była 10. Filip na dystansie 5 km zajął ósme miejsce.
Wśród żaków trzecie miejsce zajął Leon, 14. Arkady i 18. Antek.
W ostatnim trzecim etapie zwycięstwo zapisała na swoim koncie Gabrysia Nowakowska. Czwarte miejsce w kat. młodziczka zajęła Zosia Hibner, a 10. Mikołajczak. Filip Budny finiszował na piątym miejscu, a najmłodsi z Tarnovii kolejno na 7. – Leon Janikowski, 16. – Arkady Pilc i 17. – Antoni Grad.

W klasyfikacji po 3. etapach w kat. młodzik Filip zajął 6. miejsce, a w kat. młodziczka – Gabrysia – 4., Zosia – 5. i Oliwia – 9.
Żacy zajęli miejsca: 3. – Leon, 14. – Antek i 15. Arkady.