OSIR

SZACHOWY TURNIEJ W PRZEŹMIEROWIE

Opublikowano: 19-05-2022
Blisko 50. szachistów gimnastykowało umysł podczas IV Turnieju Szachowego, który odbył w minioną sobotę w hali OSiR w Przeźmierowie.
Przez blisko 5 godzin równoległe rozgrywane były trzy turnieje: A i B dla juniorów z możliwością zdobycia przez nich kategorii szachowych IV i V oraz OPEN blitz (gra błyskawiczna, najczęściej trwająca 5 min. lub z czasem dodawanym 3 min. oraz 2 sek. po każdym ruchu) zgłoszony do FIDE (Międzynarodowa Federacja Szachowa).

W juniorskiej grupie A szachistów z rankingiem do 1250 Polskiego Związku Szachowego i rocznika 2008 rozegrano 7 rund w systemie kołowym, czyli takim, w którym każdy zagrał z każdym.
W tym turnieju zwyciężył Wojciech Mucha, a drugie miejsce zajął Adam Bednarczyk. Poza tym obaj zdobyli IV kategorie szachową. Brązowy medal  wywalczył Ignacy Skręty, a miejsce tuż za podium zajął Filip Bernaczyk. Chłopacy zdobyli również V kategorie. Najmłodszym zawodnikiem grającym w tej grupie był sześcioletni Stasiu Jagiełło.

W grupie B dla juniorów z rocznika 2008 i młodszych z kompletem punktów zwyciężył Michał Górecki. Drugie miejsce zajął Janek Szeszycki, a trzecie Franek Zdzierela, który dodatkowo zdobył wyższą kategorię szachową.
Grupa OPEN rozegrała 11 rund tempem 3 minuty na partie plus 2 sekundy za każde wykonane posunięcie. W tej rywalizacji zwyciężył Sebastian Półtorak, który zdobył 10,5 pkt. Drugi wynik uzyskał Dawid Niekraś, który przegrał jedynie w punktacji pomocniczej, a trzeci z 8 pkt. był Bartosz Przybylski.

Nagrody specjalne otrzymali: Anna Andrzejewska, Eugeniusz Małecki, Nesterenko Kyrylo oraz Sarę Gać-Mytych i Bruna Ruschez, którzy reprezentowali Gminę Tarnowo Podgórne.

Jeśli chcielibyście poznać tę grę  to zapraszamy w najbliższą sobotę do strefy sportu Biegu Lwa, gdzie sekcja szachowa KS Korona Zakrzewo będzie miała swoje stoisko i zdradzi Wam kilka z wielu jej tajników.