OSIR

KARATE ORŁA

Opublikowano: 19-05-2022
Na 4 planszach, w 55 konkurencjach o medale IV Mistrzostw Wielkopolski w karate tradycyjnym rywalizowało 310 zawodników z 12 klubów z województw centralnej i zachodniej Polski.
W tak licznym gronie uczestników nie mogło zabraknąć przedstawicieli gospodarza zawodów czyli Uczniowski Klub Sportowy Karate Tradycyjnego „Orzeł” Lusowo.

Złoty medal i puchar w kihon wywalczył Szymon Kurowiak, a srebrny Ania Piechocka. W kata srebro zawisło na szyi Gabrieli Juszczak oraz Antka Frankowskiego, który zdobył je w kumite. Brązowe medale zdobyli: Antek Frankowski w kata i Maria Barszcz w kumite.

Miejsca tuż za podium zajęli w kumite: Bartłomiej Czajkowski i Borys Tyma oraz w kata: Ola Karnabal, Marcin Wojciechowski, Walek Kulikowski i Kuba Odunken.

– Wszystkim zawodnikom gratuluję udanych występów, szczególnie tym, którzy pierwszy raz wystąpili w tak dużych zawodach. Z pewnością już niedługo to zaprocentuje – powiedział trener UKSu Łukasz Urbaniak.

Mistrzostwa odbyły się w niedzielę w hali OSiR w Tarnowie Podgórnym (Nowa 60).