OSIR

62. OMWP

Opublikowano: 05-05-2022

Blisko 200 zawodników z 41. klubów stanęło na starcie 62. edycji Ogólnopolskiego Małego Wyścigu Pokoju. Tegorocznej edycji po raz pierwszy towarzyszył Memoriał Mariana Kegela, który był m.in. najzdolniejszym poznańskim szosowcem, czwartym kolarzem mistrzostw świata w 1966 r. i olimpijczykiem z Meksyku 1968. Dwudniowa rywalizacja na Torze Poznań toczyła się w kategorii żak i młodzik.

W klasyfikacji open żaków zwyciężył Stanisław Wrona z KS Deichmann SKSM MAT Sobótka, który został również najaktywniejszym zawodnikiem 62.OMWP. Na drugim miejscu po trzech etapach uplasował się Maciej Molik ze stargardzkiego towarzystwa cyklistów STC Stargard, a na trzecim Ksawery Nowicki z UKS TFP Jedynka Kórnik. Nagradzane miejsca za podium zajęli Julian Obrusiewicz z UKS Ratusz Maszewo i Nicole Kurek z UKS TFP Jedynka Kórnik.

W kat. żak z KK Tarnovia Tarnowo Podgórne 5. miejsce zajął Leon Janikowski, 15. – Mikołaj Toboła, 31. – Arkady Pilc i 32. – Antoni Grad.

Pierwsze miejsce w kat. open młodzików zajął Michał Sołtys z KS Deichmann SKSM MAT Sobótka, drugie Robert Goska z KK Ziemia Darłowska, a trzecie Mikołaj Legieć z UKS Centrum Nowa Ruda. Miejsca 4-10 zajęli kolejno: Filip Podgórski z UKS Ratusz Maszewo, Dawid Frankowiak z MLUKS Victoria Jarocin, Mateusz Błaszak z UKS TFP Jedynka Kórnik, Paweł Pankowiak z MLUKS Victoria Jarocin, Jakub Śledziński z UKS Copernicus Toruń CCC, Bartosz Zelcer i Jakub Pacholec – obaj z ZTS Glinnik/BGS Sportwear.

W kat. młodziczka zwyciężyła Maria Okrucińska z UKS Copernicus Toruń CCC. Na drugim stopniu podium stanęła Nikola Ledzion ze stargardzkiego towarzystwa cyklistów STC Stargard, a na trzecim Michalina Oleszak z UKS TFP Jedynka Kórnik. Miejsca tuż za nim zajęły Agata Sekta z UKS Avatar Kobielice oraz Antonina Kawalec ze stargardzkiego towarzystwa cyklistów STC Stargard. Zajęciem dobrych miejsc w klasyfikacji młodziczek mogą pochwalić się również dziewczyny z KK Tarnovia. Gabriela Nowakowska zajęła szóste miejsce, a Zofia Hibner siódme. Jedynym kolarzem startującym w kat. młodzik w barwach Tarnovii był Filip Budny, który zajął dwudzieste dziewiąte miejsce. W gronie startujących znalazła się jedna zawodniczka z UKS Błyskawica Tarnowo Podgórne. Maja Zawilińska ukończyła wszystkie 3 etapy odnotowując swój debiutancki start w corocznych zmaganiach Ogólnopolskiego Małego Wyścigu Pokoju.

W drużynówce żaków zwyciężyło STC Stargard, a młodzików UKS Copernicus Toruń CCC. W jednej i drugiej kategorii KK Tarnovia zajął drugie miejsce.

Dziękujemy za wsparcie techniczne KIA Delik z Przeźmierowa, który towarzyszył Wyścigowi po raz drugi.