OSIR

AQUATHLON 2022

Opublikowano: 30-03-2022
W miniony weekend rozpoczęła się rywalizacja w 12. edycji Grand Prix Polskiego Związku Triathlonu w Aquathlonie.
W sobotę w Rumii, a w niedzielę w Poznaniu o jak najlepsze wyniki rywalizowało łącznie ponad 350. zawodników z całego kraju. Oczywiście byli wśród nich reprezentanci UKS Lusowo, których wyniki bardzo dobrze rokują na cały tegoroczny sezon startowy. W obu zawodach składających się z kombinacji pływania i biegania młodzi zawodnicy zdobyli dwanaście medali.
W Rumii złoty medal na dystansie 400+2000 m zdobyła Alicja Gurdziołek. Zawodniczka startująca w kat. 13-14 lat uzyskała łączny czas 13:30,5 (5:45,8+7:44,7). W tej samej konkurencji, ale kat. 15-17 lat  srebro wywalczyła Zofia Rosin, a Maria Dudek piąte miejsce. Wśród chłopaków najlepsze wyniki na tym samy dystansie uzyskali: Franciszek Pisanko, który w kat. 13-14 lat zajął piąte miejsce oraz w kat. 15-17 dziewiąte – Michał Pisanko, piętnaste – Maciej Mazurkiewicz, szesnaste – Julian Kuźma i dwudzieste drugie – Adam Szymczak.
Z dystansem 100+500 kat. 9-10 najlepiej poradził sobie Wiktor Smoczyk, który ze stratą niespełna 25,4 sekund do zwycięzcy wywalczył brązowy medal. W kolejnej kategorii, która rozgrywana była na dystansach 200+1000 m szóste miejsce zajął Bogumił Dybowski.
Świetnie

spisały się również najmłodsze zawodniczki z UKS Lusowo. W konkurencji 50+200 kat. 7-8 piąte miejsce zajęła Liliana Gurdziołek, a na dystansie 100+500 kat. 9-10 czwarte Olga Hała i piąte Zofia Orlicka.

W Poznaniu dwa złote medale w konkurencji dzieci 7-8 lat na dystansie 50+200 m wywalczyli Liliana Gurdziołek i Stanisław Nowaczyk. W kat. 9-10 lat na dystansie 100+500 m  złoty medal zdobył również Wojciech Jankowiak, dwa srebrne Zofia Orlicka i Wiktor Smoczyk oraz brązowy Olga Hala. Miejsce za podium zajęła Anna Hala i szóste Oskar Pertek.
Wśród żaków kat. 11-12 lat na dystansie 200+1000 m drugi na mecie zameldował się Bogumił Dybowski. Zajęciem trzeciego miejsca wśród młodzików (13-14 lat) na dystansie 400+2000 m może pochwalić Wojciech Jaskólski oraz piątego Alicja Gurdziołek. W najstarszej kategorii juniora młodszego (15-17 lat) na dystansie 400+2000m srebrny medal zdobyła Zofia Rosin, a jej klubowi koledzy Jan Łuczka i Wiktor Jankowiak uplasowali się kolejno na miejscach 7 i 11