OSIR

NASZ STYPENDYSTA SIÓDMY W RPA

Opublikowano: 23-03-2022

Udany start w Pucharze Afryki Nelson Mandela Bay zanotował Mateusz Głuszkowski. Dla triathlonisty UKS Cityzen Poznań, mieszkającego w Sierosławiu, który w tym roku jest stypendystą Wójta Gminy Tarnowo Podgórne był to kolejne tegoroczne zawody, ale pierwsze na dystansie olimpijskim.

W miniony weekend zawodnik trenujący pod okiem swojego ojca Bogumiła zajął siódme miejsce. Po pływaniu plasował się na trzecim miejscu i dobrze poradził sobie na rowerze. Trasę kolarską pokonał  z najlepszym czasem 55:38.
Niestety Mateuszowi nie najlepiej poszło w biegu, który rozstrzygnął finalny wynik. Dystans 1,5 km pływania, 40 km na rowerze i 10 km biegu zawodnik pokonał z czasem 1:58:58. Mateusz był jednym z dwunastu zawodników, którzy zameldowali się na mecie.

Z czasem 1:51:33 zwyciężył reprezentant RPA, wyprzedzając rodaków: Nicholasa Queneta (1:52:21) oraz Dylana Nortje (1:54:46).
Dla reprezentanta Cityzen Poznań były to kolejne zawody w tym miesiącu. Tydzień wcześniej wystartował w zawodach Pucharu Europy, który odbył się we francuskim Lievin. Triathloniści rywalizowali na bardzo krótkim dystansie: 150 m pływania, 3 km jazdy na rowerze i 1 km biegu.– Po starcie w Lievin miałem lekki niedosyt, ze względu na problemy w T2, które w eliminacjach zabrały mi spokojne wejście do półfinałów. Jestem bardzo zadowolony z poziomu jaki utrzymuję w wodzie jak i na rowerze – opisuje Mateusz doświadczenie z tego startu.

Triathlonista podkreśla, że jego celem w 2022 roku są przede wszystkim starty w mistrzostwach Europy w Olsztynie i świata w Montrealu – indywidualnie oraz w sztafecie.