OSIR

DRUGI ETAP III LIGI

Opublikowano: 21-03-2022

Czwarte zwycięstwo na etapie rozgrywek o miejsca 7-12 w III lidze mężczyzn odnotowali koszykarze Tarnovii Basket Tarnowo Podgórne. Mimo, że gra nie zachwycała podopieczni Mateusza Kuracha uporali się po raz drugi z rzędu z Rawią Rawicz. Wczorajszy mecz zakończył się wygraną 71:61. Gospodarze rozpoczęli mecz od wysokiego prowadzenia 23:11. W połowie drugiej kwarty po celnych rzutach Filipa Zacharskiego drużyna gości zbliżyła się na pięć punktów i na przerwę schodziła przy wyniki 32:37. Po zmianie stron gra toczyła się punkt za punkt z wyjściem na prowadzenie 51:48 przyjezdnych. Czwarta odsłona meczu do połowy wyglądała podobnie jak poprzednia. Na szczęście w ostatnich czterech minutach gospodarze za sprawą punktów zdobytych przez Fabiana Bury i Jakuba Osucha wyszli na bezpieczne prowadzenie.

Punkty dla Tarnovii zdobyli: Benjamin Ngarambe 17, Kuba Osuch 16, Mateusz Tralewski 15 (1), Fabian Bura 12 (2), Kamil Sosiński 6 i Antek Lubka 5.