OSIR

DERBOWE ZWYCIĘSTWO

Opublikowano: 01-03-2022
Po bardzo wyrównanym meczu drugie zwycięstwo z rzędu zanotowali koszykarze Tarnovii Basket Tarnowo Podgórne.
Tym razem we własnej hali pokonali 94:89 (20:23, 30:16, 23:28, 21:22) TS Basket Poznań. Sobotnie derbowe spotkanie dostarczyło mnóstwa emocji, a losy zwycięstwa ważyły się do ostatniego gwizdka. Obie drużyny grały falami.
Pierwsza wyrównana kwarta z szybką koszykówką, sporą ilością rzutów zakończyła się trzypunktowym prowadzeniem drużyny gości. Po krótkiej przerwie dla TS kolejne dwa punkty zdobył Łukasz Urchulski, na co gospodarze odpowiedzieli siedmioma i po 3 minutach gry na tablicy wyników pojawił się remis 27:27. Następnie po serii 12:4 ekipa trenera Rafała Urbaniaka wyszła na prowadzenie, którego nie oddała do końca. Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 50:39 dla gospodarzy. W trzeciej kwarcie TS odrobił straty i po serii 15:0 w siódmej minucie przegrywał tylko jednym punktem. Zryw sąsiadów zatrzymał niekwestionowany lider Tarnovii Basket – Lee Danderfer, który zdobył 9 punktów i wyprowadził drużynę na prowadzenie 73:67. Sytuacje w ostatniej kwarcie meczu zmieniały się co akcja. W czwartej minucie sąsiedzi prowadzenie Tarnovii stopniało do dwóch punktów, minutę później wzrosło do ośmiu, a na dwie minuty przed końcem znowu zmalało do dwóch. W zaciętej końcówce meczu ważne punkty zdobyli Wojciech Pawełczyk i Seweryn Sroczyński, dzięki którym drużyna Tarnovii uciekła na pięć punktów i wygrała.

Punkty  dla drużyny Tarnovii Basket Tarnowo Podgórne zdobyli: Lee Danderfer – 30 (w tym siedem za 3), Paweł Mowlik – 13 (3), Albert Krawiec – 12 (2), Seweryn Sroczyński – 12, Wojciech Pawełczyk – 10, Damian Antczak – 8 (1), Bartłomiej Pawlak – 5 (1), Rafał Urbaniak – 2 i Igor Dolata 2.