OSIR

CENNE ZWYCIĘSTWO

Opublikowano: 23-12-2021
Zwycięstwem kończą rok 2021 koszykarze Tarnovii Basket Tarnowo Podgórne, którzy pokonali wczoraj 86:69 Basketball Club Biofarm Sieraków.
Dla podopiecznych Mateusza Kuracha była to czwarta wygrana w pierwszej rundzie trzecioligowych rozgrywek WZKosz.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy po pięciu minutach gry prowadzili 11:4. W kolejnych czterech po faulach ich przewaga zmalała do jednego oczka. Rzucona w końcówce celna trójka Fabiana Bury sprawiła, że pierwsza odsłona meczu zakończyła się wynikiem prowadzeniem Tarnovii 17:13.
Druga kwarta przebiegała pod dyktando gospodarzy, którzy wygrali ją 36:22, a najwięcej punktów zdobyli w niej Fabian Bura (10) i Igor Dolata (9).
Pierwsza połowa padła łupem koszykarzy z Tarnowa Podgórnego, którzy na przerwę schodzili z prowadzeniem 53:35.
Po zmianie stron do pracy zabrał się przyjezdni, a ich gra zaowocowała wygraną trzeciej kwarty 18:12. Gospodarze przegrali tę kwartę, ale cały czas nie wypuszczali prowadzenia z rąk i trzymali je pod kontrolą. Na dwie minuty przed jej końcem po celnej trójce Emila Wilczyńskiego na tablicy widniał wynik 65:53.
W 35 minucie po celnych rzutach koszykarzy z Sierakowa przewaga Tarnovii zmniejszyła się do 10 pkt. Taki stan rzeczy utrzymał się zaledwie minutę i po serii rzutów Igora Dolaty, Benjamina Ngarambe i Adama Drożdzyńskiego prowadzenie gospodarzy urosło do 18 pkt., a pewne zwycięstwo sprawiło, że koszykarze do końca spotkania grali na luzie.

Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne vs Basketball Club Biofarm Sieraków 86:69 (17:13, 36:22, 12:18, 21:16).

Punkty dla gospodarzy zdobyli: Igor Dolata 28, Fabian Bura 20, Emil Wilczyński 9, Benjamin Ngarambe 8, Adam Drożdzyński 7, Maurycy Smoliński 7, Mateusz Tralewski 4 i Kuba Pietrzak 3.