OSIR

PODSUMOWANIE KOLARSKIEGO SEZONU

Opublikowano: 09-12-2021

Sezon kolarski 2021 minął w zawrotnym tempie. Dla Klubu Kolarskiego Tarnovia Tarnowo Podgórne był jednym z najlepszych w blisko dziesięcioletniej samodzielnej działalności.

W ogólnopolskiej klasyfikacji sportu dzieci i młodzieży w dyscyplinie kolarstwo Klub zajął szóste miejsce na 133 możliwych. W województwie wielkopolskim z sumą 285,92 punktów zajął drugie miejsce. W kategorii młodzieżowiec największymi sukcesami może pochwalić się kończący karierę w barwach Tarnovii Mateusz Kostański. 22-latek, który od sezonu 2022 będzie ścigał się w teamie Voster ATS w 2021 roku wywalczył tytuły mistrza Polski orlików ze startu wspólnego oraz drugiego w jeździe indywidualnej na czas. Poza nim przygodę z Klubem zakończyli: Aleksandra Tołomanow, Adam Kuś, Wojciech Bystrzycki, Bartłomiej Kwiatkowski, Mateusz Kaput Szymon Potasznik, Miłosz Ośko, Jan Piechowiak i Jan Łamaszewski. Najlepszym juniorem młodszym został Maciej Banaszak. Podopieczny Zbigniewa Szymańskiego z minionym sezonie został mistrzem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży ze startu wspólnego oraz brązowym medalistą w jeździe indywidualnej na czas. Wśród młodziczek najlepszy sezon odnotowała Gabriela Nowakowska. Młoda kolarska pod wodzą trenera Konrada Olejniczaka wywalczyła m.in. srebrny medal Makroregionalnych Mistrzostw Młodzików na torze w Kaliszu.