OSIR

PIERWSZE PRZEGRANE DERBY

Opublikowano: 22-11-2021
Przegraną 67:81 Tarnovii Basket zakończył się derbowy mecz z TS Basket Poznań.
W minioną sobotę koszykarze z Tarnowa Podgórnego nie dobrze rozpoczęli pierwszą połowę spotkania i to ona w głównej mierze przesądziła o wyniku końcowym.
W komentarzu pomeczowym trener Rafał Urbaniak przyznał, że … jakbyśmy tak stabilnie jak drugą połowę zagrali całe spotkanie to byśmy wygrali… Niestety gra nie układała Nam od początku, zarówno w defensywie jak i ofensywie. W pierwszej połowie rzuciliśmy zaledwie 28 punktów, a to jest bardzo mało jak na Nas. Do tego straciliśmy ponad 50 i w taki sposób trudno wygrać mecz kiedy po połowie schodzi się z minus 28 i trzeba gonić. Próbowaliśmy, pokazaliśmy charakter, ale wynik był już za daleko…
Kolejne derbowe spotkanie Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne rozegra już na własnym boisku. W najbliższą sobotę zmierzy się z drużyną MKK Pyra Szkoła Gortata Poznań, a 11 grudnia w derbach nr 3 z Eneą Basket Poznań.
Statystyki z meczu:
Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne vs TS Basket Poznań – 67:81 (13:28, 15:28, 15:5, 24:20).
Punkty Tarnovii zdobyli: Lee Danderfer 18, Seweryn Sroczyński 14, Wojciech Pawełczyk 13, Paweł Mowlik 12, Damian Antczak 7 i Maciej Poznański 3.

W drużynie gospodarzy najwięcej punktów zdobył Łukasz Urchulski – 29.

Skip to content