OSIR

11 LISTOPADA

Opublikowano: 12-11-2021
Wczoraj punktualnie o  godz. 14:00 rozpoczął się 18. Bieg i Marsz z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
W tegorocznej edycji zawodów, które tradycyjnie odbył się w Baranowie wystartowało 260 osób, wśród których był Kamil Leśniak – mistrz Polski w ultramaratonie.
Po raz pierwszy zawody miały akcent charytatywny polegający na tym, że każdy z uczestników rejestrując się do startu musiał wpłacić 10 zł, a całość zebranych pieniędzy została przekazana bliźniaczkom Gabrysi i Marcysi Winter.
W tym roku uczestnicy mieli do pokonania nową trasę na dystansach 5 i 10 km.
Na najdłuższym z nich w kategorii mężczyzn triumfował Staniszewski z Baranowa, a wśród kobiet Beata Wilczyńska z Poznania. W biegu na 5 km zwyciężył Kamil Leśniak z Torunia oraz Katarzyna Śpitalniak z Poznania. Na tym samym dystansie rozegrał się również marsz, w którym zwyciężyli Jacek Witucki z Poznania i Agnieszka Mielecka z Gąsawy.