OSIR

KRĘGLARSKIE ZAKOŃCZENIE MISTRZOSTW

Opublikowano: 02-11-2021

8 dni, 14 reprezentacji narodowych, 27 drużyn w tym 13 kobiecych i 14 męskich oraz 49 meczów od eliminacyjnych do finałowych.

Od 23 do 30 października w hali sportowej OSiR na ul. Nowej 60 w Tarnowie Podgórnym odbywały się 9. Drużynowe Mistrzostwa Świata w kręglarstwie klasycznym, w których zmierzyły się reprezentacje Austrii, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Czech, Estonii, Francji, Niemiec, Polski, Północnej Macedonii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii i Węgier.

W kategorii mężczyzn zwyciężyli Serbowie, którzy obronili mistrzowski tytuł zdobyty dwa lata temu w Rokycanach. Drugie miejsce po zaciętym finale wywalczyła reprezentacja Niemiec, a trzecie Chorwacja.

W kategorii kobiet zwyciężyła drużyna z Niemiec. Drugie miejsce na podium zajęły Czeszki, a trzecie Chorwatki.

Natomiast polska reprezentacja kobiet grę zakończyła na fazie grupowej, a męska odpadła w ćwierćfinale po porażce z Niemcami. Podczas Mistrzostw padły dwa spektakularne rekordy świata. Jeden indywidualny ustanowiony przez Congora Baranj z Serbii, który zbijając 738 kręgli pobił dotychczasowy siedmioletni rekord Węgra Tamasa Kissa – 734 kręgli. Drugi rekord ustanowiła serbska drużyna mężczyzn, która łącznie uzyskała wynik 4140 kręgli czyli o 128 więcej niż poprzedni.